Sahte Twitter Hesabı Sayısı 23 Milyonu Aştı

Sahte Twitter Hesabı Sayısı 23 Milyonu Aştı

Twitter, genel olarak dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olarak tanınıyor. Büyük sosyal ağların da sahte hesaplar ile savaştığı çok iyi biliniyor. Twitter da sahte hesaplarla uğraşan büyük sosyal medya siteleri arasında yer alıyor. Sahte hesaplar ile ilgili Twitter tarafından gelen son açıklama bu rakamın arttığını gösteridi.

Twitter tarafından geçtiğimiz hafta gelen açıklamada aktif kullanıcı sayısının 271 milyon kadar olduğu belirtilmişti. Bugün ise Twitter, 23 milyon kadar sahte hesap kullanımının olduğunu açıkladı. Yapılan açıklama sonucu Twitter kullanıcı sayısının %8,5 kadarının sahte hesaplardan oluştuğu görülüyor.

Twitter tarafından geçtiğimiz yıl yapılan açıklamada ise sahte hesap sayısı 20 milyon kadardı. Bu rakam Twitter’ın toplu halde hesap kapatma yapmasına rağmen 3 milyon kullanıcı artarak 23 milyon oldu. Sosyal medya uzmanları ise bu rakamın önümüzdeki yıl 30 Milyona ulaşacağını belirtiyorlar.

Uzmanlar Twitter’ın yaşadığı sahte hesap probleminin diğer sosyal medya sitelerinde de gerçekleştiğini belirtiyorlar. Sonuç olarak sosyal medya dünyası sahte hesaplar konusunda önemli bir adım atmazsa bu rakam yıllar ilerledikçe katlanarak artacak ve kontrol altına almak çok daha güç olacak.

MeetUp'a Mesajlaşma Desteği Çok Yakında Geliyor

Yo Yeni Özellikleriyle Dikkatleri Üzerine Çekti

YORUMLAR