Sanal Gerçeklik İçerisinde Yeni Bir Sosyal Medya Yaratıldı

Sanal Gerçeklik İçerisinde Yeni Bir Sosyal Medya Yaratıldı

Sanal gerçeklik bir üst seviyeye çıkarılıyor. Yeni geliştirilen sosyal medya sistemi ile sanal gerçeklik deneyimini yaşarken arkadaşlarınızla istediğiniz evrende buluşup görüşebileceksiniz.

Starship Group isimli bir yazılım firması, vTime adlı yeni projeleriyle ilgili ilk detayları paylaştı. Sanal gerçeklik sosyal medyası olarak adlandırılan bu yeni proje, tamamen başka bir boyutta arkadaşlarımızla etkileşime geçmemizi sağlıyor. Google Cardboard için açılan yeni sistem aynı zamanda Samsung Gear VR için de çalışıyor.

Bu yeni dünyaya giriş yaptığınız vakit kendi karakterinizi oluşturabiliyorsunuz. 12 farklı sanal dünyada arkadaşlarınızla görüşebildiğiniz bu sistemde, hiç görmediğiniz farklı yerlere gidip sanal dünyanın tadını çıkarabiliyorsunuz. Starship Group'un açıkladıklarına göre sistemin içerisinde şu an 150 farklı ülkeden on binlerce kullanıcı yer alıyor.

Tabii ki sistem daha başlangıç aşamasında, şimdilik sanal dünyaya giriş yaptığınız an insanlarla oturup sohbet etmekten başka bir şey yapamıyorsunuz. Yapımcı firma, vTime'ın asıl amacının insanlar arası iletişimi sana gerçeklik moduna çıkararak çok farklı bir deneyim yaşatmak olduğunu söyledi. Aynı zamanda firma vTime'ı Oculus Rift, HTC Vive ve PlayStation VR için de aktif etmek istiyor.

Apple'ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Satışta

Sanal Gerçeklik ve Gittikçe Artan Gerçek Yalnızlığımız

Samsung Sanal Gerçeklik Kamerası Gear 360'ı Tanıttı

YORUMLAR