Savunma Sanayii Müsteşarlığı Türkiye'nin Hackerlarını Ödüllendirecek

Savunma Sanayii Müsteşarlığı Türkiye'nin Hackerlarını Ödüllendirecek

Sizlere genellikle yurtdışında gerçekleştirilen hacker yarışmaları ile ilgili haberleri elimizden geldiğince aktarmaya çalışıyoruz ancak maalesef ülkemizde bu tür etkinliklerin de nadiren bile olsa düzenlendiğini belirtmek gerek. Lakin bu defa hackerların kendilerini test edebilecekleri bir etkinlik bizzat Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından düzenleniyor ve devlet kurumlarında ortaya çıkan şifreli telefonların dinlenilmesinin yarışmaya esin kaynağı olduğu belirtiliyor.

Müsteşarlığa bağlı olarak çalışan Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret kurumu tarafından düzenlenecek olan etkinlik, ülkenin her yanından siber suçlar konusunda deneyimli uzmanları bir araya getirecek ve ekipler arasındaki rekabet sayesinde pek çok güvenlik sorununun üstesinden gelebilecek çözümler bulunacak.

27 Ekim 2015'te Bilkent Üniversitesi'nde düzenlenecek olan etkinlik, hem siber suç uzmanlarını, hem devlet yetkililerini hem de sanal güvenlik konularına meraklı olanları bir araya getirmeyi başaracak. Yarışmanın içeriğinde siber suçların işlenmesinde kullanılan pek çok yöntemin uygulanması yer alıyor ve bu dalları kısaca listelemek gerekirse;

  • Kablosuz bağlantılar
  • Ters mühendislik çalışmaları
  • Şifreleme teknikleri
  • Güvenlik açıklarının tespiti

Hem şirketler hem de öğrenci ekipleri ve gönüllüler için ücretsiz olarak katılınabilen yarışma, böylelikle güvenlik konusunda kendini öne çıkarmak isteyen ekiplerin, bilgilerini ve becerilerini pek çok kuruma sunmalarına da izin verecek.

Hackerlar Bayramı Fırsat Biliyor En Çok Siber Saldırı Bayramlarda Yapılıyor

YORUMLAR