Selfie Çekerken Çatıdan Düştüler!

Selfie Çekerken Çatıdan Düştüler!

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlarımız da daha yetenekli hale geldiler. Eskiden fotoğraf çekilmek için dijital fotoğraf makinalarını kullanırdık. Akıllı telefonların kameralarının daha kaliteli hale gelmesiyle ise dijital fotoğraf makinalarının yerini telefonlar aldı. Son birkaç senedir de selfie fotoğraflar yaygınlaştı. Selfie çubukları ise çağımızın en ilginç buluşları arasında yer alıyor.

Artan selfie merakıyla birlikte bu fotoğrafların çekimi sırasında yaşanan kazaların sayısının da artması endişe verici. Dünyanın dört bir yanındaki akıllı telefon kullanıcıları tehlikeli anlarda selfie çekilerek bu anları ölümsüzleştirmeye çalışıyorlar. Yüksek yerlere tırmanarak selfie çekilenler, dev köpekbalıklarının önünde selfie çekilenler gibi insanlar bu pozlar için hayatlarını tehlikeye atmaktalar.

Selfieler ölümcül olabiliyor

Kimi zaman da kendi istediğiniz dışında selfie çekilme esnasında hayatınızı tehlikeye atabiliyorsunuz. Bu türde bir olay sırasında yaşanan korkunç anlar kameralara yakalanmış. Haberimize konu olan olayda bir grup çocuk ellerindeki selfie çubuyla kendi fotoğraflarını çekmek için bir çatıya çıkıyorlar. Fakat çatının kalaslarla kapatılmış yüzeyinin kendi ağırlıklarını taşıyamayacağını hesaplayamıyorlar ve selfie merakları yüzünden hep birlikte çatıdan aşağıya düşüyorlar:

Yaşanan bu olayın tamamı kayıt altına alınmış. Neyse ki olay sonucu çatıdan düşen çocukların hiçbiri ciddi bir yaralanma veya sakatlık geçirmemiş. Olayı birkaç küçük sıyrık ile atlatan çocuklar tamamiyle iyileşmiş.

Ülkemizde ise Antalya'da yaşanan selfie faciasında birkaç genç kurtulmayı başaramamıştı:

Antalya'da Kan Donduran Selfie Faciası!

Hunharca Akıllı Telefon Kullanarak Kendilerine Zarar Veren İbretlik İnsanlar

YORUMLAR