Sosyal Medya, Google'ın Cheeseburger Emojisini Tartışıyor!

Sosyal Medya, Google'ın Cheeseburger Emojisini Tartışıyor!

Sosyal medya şu sıralar oldukça ilginç bir tartışmayla kaynıyor: Cheeseburger'deki peynir, köftenin altında mı yoksa üstünde mi olmalı? Bu tuhaf tartışma nereden çıktı diye sorabilirsiniz. Google, cheeseburger emojisini olağandan farklı bir şekilde tasarlayınca olan oldu!

Aslında her şey yazar Thomas Baekdal‘ın attığı tweetle başladı. Baekdal, Google’ın cheeseburger emojisinin Apple‘ınkinden ne kadar farklı olduğunu dile getirince, sosyal medya da anında bu olaya reaksiyon gösterdi.

Baekdal, Apple'ın cheeseburger emojisi ile Google'ın cheeseburger emojisini yanyana koydu ve "Google'ın burgerinde peynir köftenin altındayken, Apple'ınki üstünde. Bence bunu tartışmalıyız" diyerek tartışma fitilini ateşledi.

Twitter kullanıcıları söz konusu tweete müthiş bir ilgi gösterdi ve kendilerine göre ideal cheesburger'in nasıl olması gerektiğini yazdılar. Öyle ki, Baekdal'ın tweet'i 22 binden fazla kez RT aldı.

Tweetin altına yorum yazan insanların çok büyük bir kısmı, peynirin köftenin üstünde olması gerektiğini söyledi. Zaten cheeseburger sevenlerin iyi bildiği üzere ekmeğin parçalanmaması için peynirin etin üstünde konumlanması gerekiyor. Baekdal da bu durumu iyi bildiğinden böyle bir tartışma başlatmış olsa gerek.

Sosyal medyadaki 'cheeseburger' tartışmasına Google CEO'su Sundar Pichai de katıldı. Pichai tweetin atılmasından bir gün sonra yaptığı açıklamada: “Uğraştığımız her şeyi bırakıp pazartesi günü bunu konuşacağız. Tabii çalışanlar cheeseburger’in doğru sıralaması konusunda fikir birliğine varabilirse…” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya Cheeseburger Emojisini Tartışıyor!

Bununla birlikte Google'ın cheeseburger emoji tercihinin yalnızca Apple değil, diğer bütün markaların emojilerinden farklı olduğunu belirtelim. Microsoft, Samsung, LG ve HTC gibi dev markalar da peynirin mutlaka köftenin üstünde olması gerektiğini düşünüyor.

Bu vesileyle sizlere soralım: Sizce cheeseburgerde peynir köftenin üstünde mi yoksa altında mı olmalı? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR