Uber ve Google'dan Kendi Kendine Giden Taksiler

Uber ve Google'dan Kendi Kendine Giden Taksiler

Çok yakın zamanda artık taksi çağırdığımızda 'ben buranın taksisi değilim' mazeretinden bizi yine Google kurtarıyor. Taksi uygulaması Uber ve Google, yine bir Google projesi olan akıllı arabaları toplum hizmetine sunmaya hazırlanıyorlar. 

Teknolojinin hayatımıza çok kolay girmediği anlarda oluyor. Taksi ve seyahat uygulaması Uber, Amerika'da pek çok sıkıntı yaşamış, protestolarla ve kamusal davalarla uğraşmak zorunda kalmıştı. Öte yandan benzer sorunları Google'ın 2013 yılından bu yana 258 milyon dolara yakın para yatırdığı ‘kendi kendine giden araba’ projesi için de geçerli.

Uber'in taksi piyasasını tekeline alması iddiaları gibi, kendi kendine giden arabaların da zamanla trafikte çok sorun çıkaracağı iddiaları hala bitmedi. Ancak her iki şirket bu iddialara rağmen güçlerini birleştirip, insan faktörünü tamamen aradan çıkararak çağırdığınızda hiçbir itiraz etmeden size hizmet edecek taksiler üzerinde çalışıyorlar.

Kendi kendine giden arabaların daha önce de taksi olarak kullanılması, teknolojik doğaları gereği bu tür bir hizmete daha yatkın oldukları hep gündeme gelen bir konuydu. Uber ve Google bu konuda artık daha kararlı görünüyorlar. Uygulama Google'ın harita hizmetiyle de birleştiğinde son derece kullanışlı olacağa benziyor.

 Uber, Berlin'de Yasaklandı

Uber Artık Dondurma Satacak!

Google, Sürücüsüz Giden Otomobilinin Tamamlanmış İlk Örneğini Tanıttı

YORUMLAR