Windows Phone Blue Güncellemesi Ufukta Göründü

Windows Phone Blue Güncellemesi Ufukta Göründü

Windows Phone işletim sistemini kullanan akıllı telefonların sayılarının artmasıyla birlikte söz konusu işletim sistemine gelecek olan ilk büyük güncelleme paketinin de yolu daha fazla gözlenir oldu. Son bilgiler güncellemenin adında ve çıkış tarihinde değişikliklerin söz konusu olduğunu gösteriyor.

Bu zamana kadar hep “Apollo” adıyla anılan ilk büyük Windows Phone güncellemesinin varlığı sürüyor. Bununla birlikte Windows Phone Blue isimli yeni bir ifade daha belirmeye başladı. Biraz daha detaylı bahsedecek olursak Apollo güncellemesi Windows Phone 8 işletim sisteminin var olan eksikliklerini gidermek ve temel seviyede iyileştirmeler yapmak adına hazırlanıyor. Windows Phone Blue ise çok daha kapsamlı ve nitelikli özellikleri içinde barındırıyor.

Windows Phone Blue güncellemesinin 2013 sonlarına doğru kullanıcılara ulaşması hedefleniyor. Zira söz konusu güncelleme paketinin masaüstü ana sürümünün kullanıcıların beğenisine sunulacağı vakit önümüzdeki yaz ve bu sürümün mobile uyarlanmasının biraz daha vakit alabileceği ifade ediliyor.

Konsol Savaşları İlk Bölüm

YORUMLAR