Xiaomi Akıllı Hoparlörü 'Mi AI Speaker'ı Tanıttı

Xiaomi Akıllı Hoparlörü 'Mi AI Speaker'ı Tanıttı

Çin merkezli Xiaomi şirketi, akıllı hoparlörünü tanıttı. Mi AI Speaker ismini taşıyan akıllı hoparlör, 45 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Pek çok teknolojik ürün çıkarmayı başaran Çin'li şirket Xiaomi, şimdi de bir yapay zeka tabanlı akıllı hoparlör tanıttı. Dün yapılan basın toplantısında hoparlörünü tanıtan şirket, piyasaya sürdüğü ürünlerinden memnun olduğunu da açıkladı. 

Tasarım olarak, sade ve şık bir görünüme sahip olan hoparlörün üst kısmında LED aydınlatma ve kontrol butonları yer alıyor. Mi AI Speaker, içerisinde 3 adet hoparlör barındırıyor. Ana hoparlör cihazınalt kısımda yer alırken, diğer iki hoparlör ise yan taraflara konumlandırılmış. Ayrıca, 360 derecelik ses algılama özelliği olan hoparlörde 6 mikrofon yer alıyor. Bu mikrofonlar, 16 metreden sesinizi algılayıp tepki verebilme özelliğine sahip.


Mi AI Speaker, müzik, sesli kitap, çocuk hikayeleri ve canlı radyo yayınını destekliyor. Bunların dışında, müşterilere çağrı atma, bildirim uyarıları ve hatırlatıcılar alma olanağ daı sağlayacak. Kısaca, yapay zeka teknolojisinin de hakkını veriyor. 

45 dolar fiyat etiketine sahip olacak cihaz, şimdilik yalnızca Çin pazarında satışa sunulacak. Ancak, henüz ne zaman piyasaya çıkış yapacağı bilinmiyor.  

Xiaomi Mi 5X Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Xiaomi ve Samsung Anlaşmaya Gidiyor

YORUMLAR