YouTube, Canlı Yayın Performansını Geliştiriyor

YouTube, Canlı Yayın Performansını Geliştiriyor

En popüler sosyal mecralardan bir tanesi olan YouTube, canlı yayın özelliğini daha kullanışlı hale getirmek için yeni güncellemeler getiriyor. Bu güncellemelerden ilki, ultra düşük gecikme. Bu özellik sayesinde, 10 saniyeye kadar ulaşan gecikmeler birkaç saniyeye düşecek.

Bugünden itibaren YouTube kullanıcıları canlı yayınları ultra düşük gecikmeyle izleyebilecekler. Daha önce yayıncıların yaptıkları yayınlar 10 saniyeye kadar gecikmeyle kullanıcılara sunulurken, yeni özellikle birlikte bu gecikmenin sadece birkaç saniye olacağı belirtildi. Yeni özelliğin tabii ki olumsuz bir yanı da bulunuyor. YouTube’un gerekli verileri kullanıcılara aktarabilmesi için daha az zamanı olduğu ifade edildi. Bu sebepten dolayı RAM ve işlemci kullanımının artabileceği ifade edildi.

Ayrıca yeni gelen güncelleme beraberinde yorum kontrolü özelliğini de getiriyor. Artık canlı yayınlarınızda görmek istemediğiniz kelimeleri otomatik olarak engelleyebileceksiniz. Aynı zamanda canlı yayına modaretör atayarak sohbetin kontrolünü ele almasını da sağlayabileceksiniz.

Son olarak YouTube, Apple’ın ReplayKit aracıyla uyum sağlamak için iOS uygulamasını güncelleme kararı aldı. Artık kullanıcılar iPhone veya iPad'den YouTube uygulaması yardımıyla direkt canlı yayın yapabilecekler. Bu özellik ile iOS üzerinden yayın yapmak daha pratik hale gelecek.

Popüler Youtube Mp3 Dönüştürme Sitesi Kapatıldı

Youtube'un Fenomen Şarkısını Hesap Makineleriyle Çaldılar

YORUMLAR