Yuvarlak Şekilli LG G Watch R Akıllı Saat Ortaya Çıktı

Yuvarlak Şekilli LG G Watch R Akıllı Saat Ortaya Çıktı

LG'nin akıllı telefon sektöründe göreceli olarak oldukça güzel bir başarı elde etmesi tabii ki şirketin diğer taşınabilir cihazlara da yönelmesine neden oldu. Yeni bir tabletiyle ortaya çıkan ve aynı zamanda akıllı saatler konusunda da çalışmalar sürdüren LG'nin en son ürünü ise LG G Watch R olarak ortaya çıktı ve cihaz resmi olarak duyuruldu.

LG G Watch R, pek çok akıllı saatin dikdörtgen veya kare tasarımına meydan okuyor ve yuvarlak bir şekle sahip. Dolayısıyla diğer ürünlere göre daha ergonomik bir cihaz olduğunu söylemek mümkün. Görünüm itibariyle oldukça üst düzey bir yapıya sahip olan cihazın basın fotoğraflarını aşağıda görebilirsiniz.

Cihaz Google'ın akıllı saatler için hazırladığı Android Wear işletim sistemi üzerine şekillendirilmiş ve 1.3 inçlik bir ekrana sahip. 320x320 piksel çözünürlüğe çıkabilmesi ise her ne kadar ilk başta düşük gibi görünse de bu kadar ufak bir cihaz için oldukça yeterli. Geçtiğimiz günlerde cihaza dair bir fragman da yayınlanmıştı bu fragmanda cihazın yuvarlak olacağını görebiliyorduk.

Cihazı klasik LG G Watch'dan ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi ise ilk cihazın LCD ekranı yerine plastik OLED teknolojisini kullanan bir ekrana sahip olması. Böylece güneş ışığı altında ekranı görüntülemek daha kolay hale geliyor ve LCD'nin bu konudaki zaafiyetlerinin önüne geçiliyor.

Şimdilik akıllı saatler dünyasında kendine oldukça güzel bir yer edinecek gibi görünen LG G Watch R'nin rakipleri henüz ortaya çıkmadılar ancak piyasada kıran kırana bir mücadelenin olacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz.

LG G3 10 milyon satış rakamına ulaştı

YORUMLAR