Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 3,638
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ubisoft

Assassin's Creed Origins, üçüncü kişi bakış açısıyla oynanabilen ve Mısır'da geçecek bir açık dünya aksiyon oyunudur.

Assassin's Creed Origins, bir süre ara verildikten sonra tekrar oyuncuların karşısına dönen Assassin's Creed serisinin 2017 yılında çıkan versiyonudur. 

Bir önceki oyun Assassin's Creed: Syndicate'de, İngiltere'de Sanayi Devrimi'nin yükselişine tanık oluyorduk. 1868 yılında Londra'da başlayan olayları konu alan oyunumuzda ana kahramanımız yetenekli bir assassin olan Jakob Frye'di. Jakob Frye'nin hikayesi Sanayi Devrimi altında ezilen insanlara adalet getirmek için başlattığı mücadeleye dayanıyor ve ona kardeşi de yardım ediyordu. Günümüze en yakın Assassin's Creed olmasıyla başta heyecan uyandıran oyun, sonra daha çıktığı ilk günde yaşadığı bug'lar ve diğer sorunlarla oyuncuları bezdirmiş ve oldukça düşük puanlar almıştı.

Syndicate'te yaşanan bu sorunların ardından seriye bir yıl ara verdiklerini açıklayan Ubisoft, E3 2017 sahnesinde Assassin's Creed Origins ile karşımıza çıktı. Bizleri Mısır'a ve bütün suikastçı topluluğu hikayesinin başına götürecek olan oyun, muhteşem Mısır temasının yanı sıra oynanıştaki yenilikleriyle de dikkat çekti. Devasa bir harita ve ilk Assassin's Creed'i andıran yapısıyla oyuncuların beğenisini toplayan bu oyunun Ekim 2017'de PC, Playstation 4 ve Xbox One platformları için çıkacağı da açıklanmıştı.