blue

blue

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,818
  • DOSYA BOYUTU 46.86 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Steven Yi

Ses ve müziklerinizi Csound ses sistemi üzerinde bir arayüzle hazırlamak için bu ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz.

Csound ses sistemi ile birlikte kullanılmak için hazırlanmış blue programı, komut satırı yerine grafik bir arayüz kullanarak müziklerinizi bilgisayarlarınızda hazırlamanıza imkan tanıyor ve Java ile hazırlanmış.

Ücretsiz olarak sunulan programın arayüzü de bir o kadar başarılı. Böylece ses işleri ile uğraşanların en kolay yoldan parçalarını sentezleyebilecekleri blue, bir göz atılmayı hakediyor. Ses objelerini düzenleyebileceğiniz zaman tüneli sayesinde öğelerinizi istediğiniz gibi yerleştirmek mümkün hale geliyor.

Ayrıca, her bir objenin ana örneğini düzenlediğinizde, diğerlerine dokunmanıza gerek kalmıyor ve onlarca güncelleniyorlar. Böylece pek çok kopyalama ve değişiklik işleminin daha kolay olduğunu söyleyebilirim.

Orkestra yöneticisi sayesinde csound enstrümanlarını organize edebilirsiniz ve .csd dosyasında hangi enstrümanların çıktı vereceğini belirtebilirsiniz. Böylece dosyaların açılış hızı artacaktır ve tüm enstrümanların yüklenmesine gerek kalmayacaktır.

Performans olarak yeterli bulduğum uygulama, işlemcinin daha verimli kullanılması için kullanılmayan ses nesnelerini donduruyor ve böylece daha az güç harcanmasına neden olarak performansı da arttırıyor.