Chalk

Chalk

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 35,568
  • DOSYA BOYUTU 3.9 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Joakim Sandberg

Tenefüslerde tahtaya bir şeyler çizenler! İşte tam size göre bir oyun karşınızda, Chalk ile tebeşiri elinize alıp eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Lise yıllarında ve daha öncesinde herkes hatırlarki; özellikle kızlar tenefüslerde tahtanın kenarına geçip tahtaya anlamsızca bir şeyler yazar, çizer ve eğlenirlerdi. Erkekler ise genellikle tebeşirleri birbirlerine, kızlara yada çöp kutusuna atarak daha heyecanlı bir aktiviteye girişirlerdi. İşte bu yıllarda sıkça karşılaştığımız ve yerini boardmarker gibi havalı bir cisme bırakmış olan tebeşir, bu oyunda başrolde.

Amacımız elimizin altındaki kahramanızmızı ve "tebeşir gücünü" kullanarak bölüm sonlarına ulaşmak ve burada karşımıza çıkan boss'u yenmek. Düşmanlarımız ise bize ateş etmeyi seven, uzay gemisi benzeri nesneler ve bu nesneler kadar anlamsız, yuvarlana yuvarlana veya döne döne üstümüze doğru gelen başka nesneler de oyunda mevcut.

Düşmanları yok etmek içinse tebeşirle üzerlerini çizmek fakat işlemi ölümcül noktalarını tutturarak gerçekleştirmemiz gerekiyor. Boss savaşlarında ise durum biraz değişiyor. Mesela, bize bir topla ateş eden bir boss'a zarar vermek için attığı topu yakalıyor, tebeşirle çizerek ona geri yolluyor veya açık verdiği sırada tebeşirle üstünü çizip zarar vermeye çalışıyoruz.

Kısacası Chalk mouse kullanma yeteneği gerektiren çok zevkli ücretsiz bir oyun. Oyunda tam ekran ile ilgili bir açıklamada indirilen paketin içerisinde yer alıyor. Bu açıklamada mouse kullanımını daha iyi hale getirmek için küçük pencere kullanıldığı yazıyor. Fakat yeni sürümde kazandırılan tam ekran özelliğini "Alt+Enter" kombinasyonu ile sağlayabilirsiniz. Ayrıca karakteri hareket ettirmek için W,A,S,D tuşlarınıda kullanmanız gerekiyor.