Cocktail

Cocktail

kullanıcı

Coctail ile Mac OS X işletim sistemlerinde temizlik, onarım ve optimizasyon işlemleri yapılabilir.

Cocktail, Mac OS X hazırlanmış genel amaçlı bakım aracıdır. Temizlik, onarma ve optimizasyon araçlarıyla donatılmış program, bilgisayarı hem korur hem de hızlandırır. Programın otomatik pilot ayarı sayesinde tüm işi programa bırakabilirsiniz. Bu seçenek özellikle üst düzey olmayan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bunun dışında işlemleri isteğinize göre organize edebilirsiniz.

Coctail, disk dizinlerini onararak hız artışı sağlar, günlük oluşturarak olası hataların önüne geçer ve zamanlayıcı sayesinde boş vakitlerde çalışmasını sürdürür. Tüm sistemi veya seçilmiş dosyalardaki hataları, benzerlikleri arayarak gereksiz kayıtların önüne geçer. Sistem başlangıcında yüklenen zararlı ve istem dışı uygulamaları otomatik olarak engeller. İşe yaramayan, yer kaplayan, sistemi doldurup zorlayan dosyaları anında etkisiz hale getirerek sistemdeki şişmelerin önüne geçer.

Coctail'in özellikleri beş ana kategori altında toplanmış: disk, sistem, dosya, ağ, arayüz, pilot. Bu beş ana kategori altında toplanan onlarca araç sayesinde sistem takibi ve optimizasyonu sizin kontrolünüze geçecek.