Dead Space

Dead Space

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 996
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Electronic Arts

Dead Space üçüncü şahıs kamera açısıyla oynanan bir korku oyunudur

Dead Space, survival horror türündeki oyunların belki de en başarılı temsilcisi olan bir korku oyunu.

Bizi uzayın derinliklerinde geçen bir maceraya konuk eden Dead Space'de Isaac Clarke adlı kahramanımızın yerine geçiyoruz. İnsanoğlunun uzayda koloniler kurarak uzak gezegenlerdeki madenleri işlemeye başladığı bir dönemde geçen oyunumuzda, en büyük maden araştırma ve çıkarma gemilerinden birinin gizemli bir şekilde dünya ile iletişimini kaybetmesiyle başlayan olaylar konu alınıyor. Bu gemi, sözü geçen gezegende garip bir yapıt buluyor. Sonrasında ise gemi sessizliğe bürünüyor. Kahramanımız Isaac ve ekibi ise bu geminin izini bularak tamir etmekle görevlendiriliyor. Fakat gemi mürettebatının vahşice katledildiğini, geminin karanlık koridorlarının kan ile boyandığını keşfediyorlar, buna ek olarak Isaac gemide tek başına tutsak kalıyor. Biz de Isaac'ın bu cehennemden kurtulmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Dead Space'de ıssız gemide ilerlerken kan dondurucu sesler duyacaksınız. Oyunu kulaklıklarla veya surround ses sistemleriyle oynadığınızda çevrenizden gelen sesler tüylerinizi diken diken edecek. Karşınıza çıkacak ucube yaratıklar ise hareket şekilleri, ters dönmüş eklemleriyle sizi şok edecek. Bu yaratıkların sizi vahşice katletmek için can attığını ve çok hızlı hareket ettiklerini belirtmekte fayda var. Oyunun savaş sistemi ise oldukça mantıklı bir şekilde tasarlanmış. Hızlı hareket eden düşmanlarınızı durdurabilmek için eklemlerine nişan alabiliyor, uzuvlarını kopararak zaman kazanabiliyorsunuz.

Dead Space'de merminizi dikkatli kullanmalısınız. Oyunda cephane oldukça sınırlı, boşa sıktığınız mermiler ölmeniz anlamına geleceği için etrafı mermi gölüne çeviremiyorsunuz. Oyunu bir Xbox gamepadi ile oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Dead Space'in minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Service Pack 2 yüklü Windows XP işletim sistemi

- 2.8 GHz işlemci

- Windows XP için 1 GB RAM, Vista ve üzeri için 2 GB RAM

- DirectX 9.0c uyumlu, Shader Model 3.0 destekli, 256 MB video belleğe sahip Nvidia GeForce 6800 veya ATI X1600 Pro ekran kartı

- 7.5 GB boş depolama alanı

- DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

- İnternet bağlantısı

ARTILAR

Başarılı savaş sistemi

Kan dondurucu yaratıklar

Benzersiz korku tecrübesi

Dramatik sahneler

EKSİLER