Donut County

Donut County

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 13
  • DOSYA BOYUTU 352.50 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Annapurna Interactive

2018'in en iyi iPhone oyunu

Donut County, sürekli büyüyen bir delik olarak oynadığımız hikaye tabanlı fizik bulmaca oyunu. Apple’ın 2018 en iyi iPhone oyunu olarak seçtiği bağımsız oyunda insancıl davranan hayvanlar da dikkat çekiyor. Kara delik olarak kasabanın altını üstüne getirmeye hazır mısınız?

PC, oyun konsolu ve mobil platformda oynanabilir olan ve yılın oyunu seçilen ender yapımdan biri Donut County. Apple editörlerinin de dikkatini çeken bulmaca oyununda yolunun üzerindeki her şeyi yutan bir deliği oynuyoruz.

Başlangıçta sadece ağaçları, kayaları ve kasaba sakinlerini içimize alıyor; yuttuğumuz şeylerle daha da genişliyoruz. Sadece ne var ne yok yutmuyor, yuttuğumuz nesneleri geri de fırlatıyoruz. Yuttuğumuz her şey yerin metrelerce altında tutsak. Tam bu noktada oyunun hikaye bölümüyle tanışıyoruz. Şaşkın bir rakun olan karakterimizin Mira arasındaki komik konuşmalarını dinliyor, Mira ve diğer kasaba sakinleri tarafından çok da sevilmediğimizi öğreniyoruz. Yalnız hikaye gergin şekilde ilerlemiyor. Helikopter, gizlice içine sızmamız gereken büyük bir şirket, çöp toplayıcılar gibi detaylarla hikaye eğlenceli bir hal almaya başlıyor.