Dungeon Village

Dungeon Village

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 116
  • DOSYA BOYUTU 5.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kairosoft

RPG ambiyansının hakim olduğu bir dünyada kendi şehrinizi kurun ve bir cazibe merkezi yaratırken canavarlarla da savaşıp para kazanın.

Dungeon Village sevenlere güzel bir müjde. Fantastik çağların büyülü havasını retro oyun tarzı grafiklerle yaşamayı sevenlerin kapış kapış indirdiği bu oyun şu sıralar %85 indirimle belki eskisinden çok daha iddialı bir şekilde piyasada kendi adını hatırlatıyor.

Oyunun temel aldığı dinamiklere gelince, yapmanız gereken şey birçok şehir simulasyonuyla benzerlik gösteriyor. Ufak bir köy kasabasından başlayarak önemli bir şehir kurmak için aşama aşama binalar kurmanız gerekiyor. Bununla birlikte idare edilmesi gereken bir ekonomi var, çünkü evler tabii ki tepelerden yaz yağmuru gibi süzülmüyor. Para lazım!

Büyüyen şehirle birlikte yapmanız gereken şey kendi askeri gücünüzü yaratmak ve şehrin popülaritesini artırmak. Böylece daha çok insan daha canlı bir ekonominin oluşmasına katkı sağlarken yarattığınız askerler de sefere çıkıp canavarlardan ganimetlerle geri dönüyor. Ordunuzu oluşturan iki adet okul da var. Savaşçı ve büyücü okullarını dilediğinizce geliştirip kendi özgün ordunuzu kurmanız da mümkün. Öte yandan özel yetenekler öğrenebilen bir kahramanınız da mevcut.

Oyunun eğlenceli bir diğer kısmı da kazanda kaynatılan malzemelerle simyacılığın yapılabiliyor olması. Türünün en iyi örneklerinden biri olan Dungeon Village, daha önce kararsız kalanlar için indirimle birlikte düşünmeye değer bir oyun.