ffDiaporama

ffDiaporama

kullanıcı

Elinizdeki fotoğraf ve video klipler ile yeni video sunumlar hazırlamak ve arkaplana müzikler koymak için bu programı kullanabilirsiniz.

ffDiaporama programı herkesin bilgisayarını kullanarak video klipler oluşturabilmesi için hazırlanmış ve kolay kullanılır bir yapıya sahip nadir programlardan bir tanesi. Elinizde bulunan fotoğrafları ve video klipleri kullanarak yeni videolar oluşturmak ffDiaporama sayesinde oldukça kolay hale geliyor ve pek çok temel düzeydeki kullanıcı istediği sonuçları elde edebiliyor.

Hem arayüz olarak basit bir halde hem de içerisinde tüm araçları barındırması sayesinde herşeyi biraraya getirmek pek de zamanınızı almıyor. Programın desteklediği resim ve video formatları arasında şunlar yer alıyor: BMP, GIF, JPG, PNG, PBM, PGM, PPM, TIFF, TIF, XMB, AVI, MOV, MPG, MPEG, M4V, MKV, MP4, FLV, 3GP, OGV ve WMV.

Videolarınızı bir yandan parçaları arka arkaya dizerek hazırlarken bir yandan da başlık, yazar ve dil bilgileri gibi diğer verileri de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Programın desteklediği video çıktı formatları ise maalesef girdi formatlarından daha az sayıda ve şu şekilde belirlenmiş: AVI, MKV, MJPEG, MP4, MPEG ve FLV.

Dilerseniz fotoğraf ve kliplerinizi tek bir videoda birleştirirken arka plana bir müzik dosyası da atabilir, böylece müzikli bir sunum da hazırlayabilirsiniz. Programla yapabilecekleriniz biraz da sizin hayal gücünüz ve elinizdeki materyallere kalmış diyebilirim.