Free Sitemap Creator

Free Sitemap Creator

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,840
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici 4dots Software

Free Sitemap Creator ile web siteleriniz için oldukça hızlı ve pratik bir şekilde site haritaları oluşturabilirsiniz.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Ek & Yardımcı Araçlar kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

Free Sitemap Creator, sahip olduğunuz web sitelerine ücretsiz bir şekilde site haritaları hazırlamanıza olanak sağlayan ücretsiz bir yardımcı araçtır. Özellikle sitenizin arama motorları tarafından daha sağlıklı bir şekilde indekslenmesine olanak sağlayan site haritaları, bir web sitesi üzerinde mutlaka yer alması gereken öğelerden bir tanesidir.

Programın kurulumunu yapıp çalıştırdıktan sonra yapmanız gereken ilk şey sitenizin bağlantısını belirtmektir. Ardından oluşturulan site haritasının sabit diskiniz üzerinde kaydedileceği klasörü belirlemeniz gerekiyor. Son olarak site haritanız üzerinde hangi tür dosyaların yer almasını istediğinizi seçerek işlemi tamamlıyorsunuz.

Site haritanızı bir metin dosyası veya html dosyası formatında hazırlayabilirsiniz ve isterseniz hangi sayfaların site haritanız üzerinde yer almasını istediğinizi de belirtebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra "Crawl" butonu yardımıyla site haritanız üzerinde yer alacak olan tüm dosyaları listeleyebilir ve istemediklerinizi kolayca bu listeden silebilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri tamamladıktan sonra "Create Sitemap" butonu yardımıyla belirtmiş olduğunuz klasör üzerinde kendi site haritanızı başarıyla yaratmış olursunuz.

Ücretsiz site haritası oluşturmak için oldukça kullanışlı ve pratik bir yazılım olan Free Sitemap Creator'ı tüm kullanıcılarımıza öneriyorum.