Fuhrer in LA

Fuhrer in LA

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 81
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ankaar Productions

İkinci Dünya Savaşından canlı kurtulan Hitler, bu sefer davasını çözmeye kararlıdır ve Los Angeles sokaklarını savaş alanına çevirmeye karar vermiştir. Fuhrer in LA bol aksiyon ve mizahı harmanlayarın seveceği cinsten bir oyun.

Hayatta herkese ikinci bir şans tanınması gerektiğini söyleyen kişi muhtemelen bu sözü Hitler için söylememiştir. Ne var ki ikici şansını değerlendiren NAZİ lideri, Fuhrer in LA isimli bu oyunda bu kez hiç olmadığı kadar sert eylemler peşinde. Oyunun hikayesine göre mükemmel NAZİ teknolojisi sayesinde Hitler, Berlin şehrini terk ederken bulunduğu yere ona çok benzeyen bir adam bırakılmış. O dönemler Brezilya'ya kaçan Hitler, sonraları kendini Los Angeles şehrinin merkezine atmayı başarıyor. Dünyanın büyük lideri olduğunu ispatlamak için bu seferki düşmanlar demokrasi seven Amerikalı insan yığınları. Alternatif tarihe farklı biçimde yaklaşan bu oyun, kendine has espri anlayışıyla bizleri eğlendirmeyi başarıyor.

Hitler'in kötü bir adam olduğuna hepimiz bir şekilde kanaat getirmişizdir. Neticede insanlığa çiçek dağıtmayı amaçlayan bir siyasi figürden bahsetmiyoruz. Ama oyun içerisinde Hitler'i kontrol edip aksiyon kahramanı gibi ortalığı talan etmenin eğlencesini sizden saklamak konusunda güçlük çekiyorum. South Park çizgi filmlerinden fırlamış gibi agresif bir tavırla zaman zaman ırkçı kaçan Almanca aksanı oldukça komik bir yan unsur olarak oyunun başarı hanesine yazılıyor. Televizyonda B-tipi film izleyip keyif alanlar için Fuhrer In LA illa ki oynanması gereken bir oyun.

16-bit oyunlar dönemini andıran oynayış tarzının komediyle harmanlanmış olması bizlere kaçınılmaz bir eğlence sunuyor. Los Angeles sokaklarında Tank üstünde arabaları ezerken ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınızdan eminim. Açıkçası her kuru aksiyonun komik bir baş kahramana ihtiyacı var ve ben Hitler'in bu amaca hizmet edebilecek en başarılı seçimlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Gözümüze çarpan tek eksiklik, bazı bölümlerin arasındaki kalite farkı. Bunun sebebiyse kontrollerin yeterince iyi optimize edilmemiş olması. Yaya olarak kontrol ettiğiniz Hitler herhangi bir sorun yaratmadığı halde aracın üzerine bindiğinizde bazı beklentileriniz yerine getirilmeyebiliyor. Oyun içersinde bulunan 9 bölümden herhangi birini seçip oradan başlamanız mümkün. Dolayısıyla hoşunuza gitmeyen yerler varsa es geçebiliyorsunuz.