Gramps

Gramps

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,331
  • DOSYA BOYUTU 27.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Aaron R. Short&Ormus;

GRAMPS programını kullanarak ücretsiz bir şekilde aile soy ağacınızı oluşturabilirsiniz.

GRAMPS programı, kendi aile soyağacınızı oluşturabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir program olarak hazırlanmış. Temel olarak geniş olanaklar sunan bir proje olan GRAMPS projesini bilgisayardan yönetebilmek için hazırlanmış olan uygulama, aile bireyleri, akrabalar ve sizinle kan bağı olan herkesin nesiller boyunca kayıt altına alınabilmesini sağlayabilecek büyük bir derinliğe sahip.

Programın içerisine eklediğiniz kişilerin tüm kişisel detaylarının girilebilmesinin yanında, onlar arasındaki ilişkilerin düzenlenmesini de sağlayabilen program, tüm aileleri ayrı ayrı oluşturabilmenize ve bunların aileler arası yahut bireyler arası ilişkilerini de girebilmenize imkan tanıyor. Dilerseniz bir bireyin atalarının özel olarak gösterilmesini de sağlayabiliyor ve bu sayede kökeninize veya diğerlerinin kökenlerine dair kolayca bilgi de edinebiliyorsunuz.

Eğer belli gün ve tarihlerde bazı özel olaylar gerçekleştiyse, bu olaylara dair fikirler almak yahut daha da detaylandırarak diğerlerini bilgilendirmek de sunulan imkanlar arasında. Harita desteği ve bireylerin yaşadıkları yerlere dair konum bilgilerinin de girilebilmesi, onu çok kapsamlı bir soyağacı programı haline getiriyor. Ancak programdan en yüksek verimi almak için düzenli bir şekilde tüm kayıtların oluşturulması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Ailedeki bireylere dair fotoğraflar, videolar ve diğer medyalar da GRAMPS’ın kişilere ekleyebildiği dosyalar arasında. Bu sayede tüm bir tarihe tanıklık ederek ailenizin kökenini yıllarca koruma şansınız var. Düşmek istediğiniz notlar varsa programın not ekleme özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz.

Geniş bir ailesi olan ancak nereden başlayacağını bilmeyen kullanıcıların dahi bir şekilde yollarını bulacaklarına inandığım GRAMPS, soyağacı konusunda tüm desteğini en iyi yoldan sunuyor.