Jenny LeClue

Jenny LeClue

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 11
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mografi

Jenny LeClue'da ipuçlarını toplayıp bulmacaları çözerek olayların sır perdesini aralamaya çalışıyoruz.

Jenny LeClue, iPhone ve iPad cihazlar üzerinde oynanmak üzere tasarlanmış bir bulmaca ve macera oyunu. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda sırlarla dolu bir maceraya çıkıyor ve bulmacaları çözerek olayların ardında yatan sırları su yüzüne çıkarmaya çalışıyoruz.

Adından da anlaşıldığı gibi oyunda Jenny LeClue isilmi bir dedektifi canlandırıyoruz. Oyunda sunulan tüm karakterler kendilerine has konuşmalara sahipler ve hikaye gidişatında önemli rol oynuyorlar. Elbette bizim yapacağımız şeyler hikayenin asıl gidişatını etkiliyor.

Oyunun atmosferi melankolik ve insana bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettirecek cinsten. Bu yüzden oyunun epey akıcı ve sürükleyici olduğunu söylemek mümkün. Jenny LeClue'da kullanılan kontrol mekanizması ekrana tıklamalar ve sürüklemeler üzerine kurulu. Nesneler ve çevredeki diğer birimlerle etkileşime girebilmek için parmağımızı ekranda sürüklememiz yeterli oluyor.

Oyunda kullanılan grafikler epey kaliteli görünüyor ve oyuna adeta bir çizgi roman havası katıyor. Görsel olarak tatmin edici olan oyunda kullanılan ses efektleri de çok iyi.

Bulmaca oyunlarıyla aranız iyiyse ve gerçekten oynamaya değer bir oyun arıyorsanız Jenny LeClue'yu denemelisiniz.