Keloğlan Matematik Ülkesinde

Keloğlan Matematik Ülkesinde

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 59,497
  • DOSYA BOYUTU 259 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Edusoft

MEB müfradatına tam uyumlu bir şekilde hazırlanmış olan interaktif eğitim programı Keloğlan Matematik Ülkesinde sayesinde 1. sınıf düzeyindeki çocuklar eğlenerek matematik öğrenecekler.

Keloğlan Matematik Ülkesinde ilköğretim 1. sınıf öğrencisinin yaş grubu baz alınarak bilgiyi aktarmak, interaktif (etkileşimli) animasyonlarla ilgiyi odaklamak, başarıyı ödüllendirmek ve öğrenimi oyunlara destekleyici hale getirmiştir. Program en sıkıcı ya da en zor konuları bile çizgi film tadında işleyerek eğlenceli hale getirmek üzerine kurgulanmıştır.

Ezbersiz öğrenmenin birinci ilkesi meraktır. Öğrencinin hikaye girişleri ile maceranın içine çekilerek meraklanması sağlanır. Bununla beraber okulda uygun öğrenme ortamını ve öğrenme için gerekli motivasyonu da sağlamış olur. Keloğlan her bölümde ayrı bir sorun ve farklı bir kötü karakterle karşılaşır. Öğrenci diğer dersi heyecanla bekler. Her bölüm için ayrı bir macera kurgulanmış olması ezbersiz öğrenmenin diğer bir ilkesi olan öğrencide istek uyandırmayı  sağlamaktadır. Öğrencide merakla sağlanan güdüleme artık yerini öğrenme isteğine bırakır.

KONU ANLATIMI

Keloğlan karşılaştığı zorluklarda yada aldığı görevlerde yardım almak zorundadır. Burada Ak Sakallı Dede devreye girer. Keloğlana kötü karakterleri yenmesi için bilmesi gerekenleri örneklerle anlatır. İkinci bölümde konu anlatımının hemen arkasından kavrama bölümüne geçilir. Burada öğrenci aktiftir ve Ak Sakallı Dede'nin sorularına doğru cevap vermek zorundadır.

DEĞERLENDİRME

Ünite içinde konu anlatımları ve kavratma bölümleri tamamlandığında öğrenci kötü karakterle karşılaşmaya hazırdır artık. Bundan sonra değerlendirme bölümüne geçilir. Ünitede gördüğü bütün konularla ilgili kötü karakterlerin sorularına doğru cevap vermek zorundadır.

Ezbersiz eğitim ilkelerinden yola çıkarak öğrenme sürecini eğlenceli ve kalıcı bir hale getiren Keloğlan Matematik Ülkesi'nde İlköğretim 1. sınıf öğrencileri için hazırlanmış oldukça eğlenceli bir araç.