Landmarker

Landmarker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 73
  • DOSYA BOYUTU 3.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Landmarker uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan çevrenizdeki ilgi çekici yerleri keşfedebilirsiniz.

Landmarker uygulaması, son dönemlerde karşımıza çıkan en ilginç ve deneysel pusula uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulamanın temel amacı gezginlere gezilerinde yardım etmek ve ilgi çekici yerleri daha kolay bir şekilde tespit etmelerini sağlamak. Ücretsiz olarak sunulan ve çok sade, hatta neredeyse olmayan bir arayüzle birlikte sunulan uygulama, böylece yön tayini işlemlerini çok kısa bir sürede gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

Uygulamanın en dikkat çekici yanı, bulunduğunuz konumu tespit ettikten sonra mobil cihazınızı farklı yönlere çevirdiğinizde, o yönde hangi ilgi çekici yerin bulunduğunu göstermesi. Bunu yaparken direkt olarak o mekanın ismini ekranda gösteriyor ve hemen alt kısımda da kaç kilometre uzakta bulunduğunu ve hangi yönde olduğunu inceleyebiliyorsunuz.

Bu aşamada direkt olarak o yöne doğru yürümeye başlayabileceğiniz gibi, dilerseniz mekanın üzerine tıklayarak hemen Google Maps üzerinde de görüntüleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla uygulamanın yeni yerler keşfedebilmeniz için tüm gerekenleri sunabildiğini söyleyebilirim. Bilhassa rastgele dışarı çıkıp hiç bilmediği yerleri görmeyi sevenlerin beğenecekleri kesin.

Çalışması esnasında GPS bilgilerinden faydalanan ve aynı zamanda mobil cihazınızın kendi iç pusula donanımından da faydalanan uygulama, uzun vadeli kullanımlarda yüksek pil harcama gibi sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabileceği için bu konuda dikkatli olmanızı öneriyorum.

Eğer yeni yerler keşfetmek için bir uygulama arayışındaysanız kesinlikle göz atmadan geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.