Laplock

Laplock

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 148
  • DOSYA BOYUTU 9.41 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Laplock

Laplock uygulamasını kullanarak Mac bilgisayarınız fişten çekildiği ancak alarm ve SMS'ler ile uyarı alabilirsiniz.

Bilgisayarlarını evde, işte, kafelerde, arkadaşlarında veya diğer yerlerde fişe takılı olarak bırakmak zorunda kalan kullanıcıların karşılaştıkları en büyük zorluklardan bir tanesi tabii ki cihazın çalınması veya fişin çıkması sonucunda veri kayıplarıyla karşılaşılabilmesi. Mac kullanıcılarının bu sorunun üstesinden gelebilmesi için hazırlanmış olan yeni uygulamalardan birisi de Laplock olarak karşımıza çıktı ve her ne kadar şimdilik AppStore'da yayında olmasa da ilk sürümü indirilebiliyor. Yakın zamanda AppStore'a da gelecek olan uygulamanın bu alanda oldukça büyük bir eksikliği karşıladığını söyleyebilirim.

Uygulamanın temel amacı Mac bilgisayarınız fişten çıktığı anda alarm çaldırmak ve dilerseniz sizi SMS'ler göndererek veya direkt olarak arayarak uyarmak. Ücretsiz sunulması ve neredeyse yok diyebileceğimiz kadar sade bir arayüzle gelmesi de tabii ki diğer avantajları arasında yer alıyor.

Şimdilik ABD dışındaki operatörlerle çalışmasa da uygulamanın ilerleyen sürümlerde tüm dünya için bu hizmeti vermesi mümkün görünüyor zira üreticisi uygulamanın geleceği konusunda oldukça iddialı. Telefonunuzu kaydedebilmek ve SMS alabilmek için Laplock'ta yer alan "Register Phone" seçeneğini kullanmak yeterli oluyor.

Yo üzerinden bilgilendirmeler almak da yine Yo hesabınızla giriş yapmanız halinde mümkün hale geliyor. Ayrıca sistemin etkili bir şekilde çalışabilmesi için cihazınızın kablolu veya kablosuz olarak internete bağlı olması gerektiğini unutmayın. Fişten çıktığı anda sesli olarak bir alarmın ötmesi de cihazınızın güvenliğini sağlayan etkenler arasında.