Linxtl

Linxtl

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,248
  • DOSYA BOYUTU 0.62 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Denis Spasyuk

Bilimsel makalelerinizin hazırlanmasında kullanabileceğiniz ücretsiz bir metin editörü arıyosanız bu programı indirebilirsiniz.

Standart yazı yazma programları ve metin editörlerinin iş bilimsel makalelere geldiği zaman ne kadar yetersiz kaldıkları ortada. Zira temel olarak edebiyat yahut iş hayatı üzerine şekillendirilen bu programların akademik makale yazımlarında ya da bilimsel çalışmalarda tüm istekleri karşılamamaları nedeniyle hazırlanan programlardan bir tanesi de Linxtl programı ve kolaylıkla karmaşık makaleleri yazmanıza imkan tanıyor.

CIF ve RES dosyalarını düzenleyebilen ve doğrulayabilen program aynı zamanda baskı materyalleri hazırlamakta da oldukça başarılı. Programın sahip olduğu yazı desteği sayesinde atomik parametrelerin girilmesi, atomik yerleşimlerin değiştirilmesi ve kristolografik tabloların tezinizde kullanılmak üzere hemen hazır hale getirilmesi mümkün hale geliyor.

Elbette bütün tezinizin yazılı bölümlerini Linxtl’i kullanarak yazmak verimsiz olacaktır ancak özellikle kod veya karmaşık formüller gerektiren bölümleri bu programı kullanarak tamamlayabilir ve daha sonra favori metin editörünüze aktarabilirsiniz.