Overload

Overload

kullanıcı

Overload bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz bir uzay savaşı oyunudur

Overload, 90'lı yıllarda bilgisayarlarımıza konuk olan ve DOS ortamında oynanabilen klasik uzay savaşı oyunu Descent'in mirasçısı olarak tanımlanabilecek yeni bir oyun.

Efsane DOS oyunu Descent'i geliştiren ekibin elinden çıkmış olan Overload bize zamanında bu oyunda yaşadığımız eğlenceyi yeni nesil teknoloji ile sunmayı hedefliyor. 3 boyutun bütün nimetlerini tam anlamıyla kullanan Overload oyunculara hareket özgürlüğü verirken yer çekiminin olmadığı ortamlarda savaş gemileri kullanmanın eğlencesini yaşamamızı mümkün kılıyor.

Overload'da oyuncular savaş gemilerini seçtikten sonra kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalışıyorlar. Bu görevlerdeki temel amacımız ise reaktörün yerini tespit etmek ve onu yok etmek. Bu işi gerçekleştirmek amacıyla düşman gemileriyle çarpışarak yolumuzda ilerliyoruz ve aksiyonun içerisine dalıyoruz. Savaştığımız düşmanların parçalanma ve patlama efektlerine de büyük özen gösterilmiş. Bu sayede bir düşman yok ettiğinizde savaşmanın keyfini çıkardığınızı hissediyorsunuz ve  tatmin olabiliyorsunuz.

Overload'un graifklerinde de hassas bir şekilde çalışılmış. Işık efektleri, modellemeler, patlama efektleri ve akıcı görüntü sizi oyuna çekecektir.

Overload'ın minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Service Pack 2 yüklü Windows XP işletim sistemi

- SSE2 tabanlı işlemci

- 4 GB RAM

- Shader Model 2.0 desteğine sahip ekran kartı

- DirectX 9.0

- 700 MB boş depolama alanı