PES 2015

PES 2015

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 93,612
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Konami

PES 2015, Konami tarafından geliştirilmiş, Fox Engine fizik motorunu kullanan popüler futbol oyunudur.

Pro Evolution Soccer ya da daha sık kullandığımız ismiyle PES’in yeni sürümü PES 2015’in PC sürümü yayınlandı. Tamamen elden geçirilmiş – yenilenmiş görselleri, animasyonları, oynanışı, fiziği ile serinin önceki oyunundan oldukça farklı bir maç keyfi sunan yeni PES’in sunduğu yenilikler o kadar fazla olmuş ki, “Bu sene FIFA’yı mı almalıyım, PES’i mi?” sorusunu kendinize kesinlikle soracaksınız.

Kaydolmakla ve ek bir yazılımla (Origin) uğraşmadan doğrudan masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza indirerek oynamaya başlayabileceğiniz PES 2015'in demosunda hatırlayacağınız üzere Real Madrid, Atletico Madrid, FC Barcelona, Athletic Bilbao, Bayern Munich, Juventus ve Napoli takımları bulunuyordu. Maç süresini 7 ve 10 dakika olarak ayarlayabiliyor, sadece gündüz maçı yapabiliyor ve stadyumu değiştiremiyorduk. Bugün oyunun bitmiş sürümü yayınlandı ve nihayet tüm takımlara ulaşma fırsatı bulduk ve özlem duyduğumuz yağmurlu sahada mücadele zevkini tattık. Tattık ancak nefes kesen maçların oynandığı İngiltere liginin yine lisanssız olması sadece Manchester United takımının adının geçmesi, Türk takımları arasında sadece Galatasaray'ın bulunması üzdü.

Konami’nin “Saha Bizim” sloganını da içeren daha sade ve daha etkili menü ile bizleri karşılayan PES 2015'te önceki PES’de bulunan birçok hatanın giderildiğini görüyoruz. Güncellenmeyen transfer, takım kadroları ve oyuncu verileri, gerçekten uzak istatistikler, hakemin kararına tepkisiz kalan oyuncular, gol olduğunda dahi sap gibi duran seyirciler, yağmurlu hava eksikliği dahil onlarca milyonlarca PES oyuncusu tarafından tepki toplayan eksiklikler yeni PES’de yer almıyor.

PES 2015'te sahaya indiğinizde oyuncu yüzleri ve animasyonlarda da büyük değişiklikler olduğunu göreceksiniz. Yeniden modellenen oyuncular artık olması gerektiği gibi koşuyorlar, gerçek hayattaki oyun planını uyguluyorlar ve faul, gol ve hakem kararları karşısında tepkilerini gösterebiliyorlar. Ayrıca seyircilerin animasyonları da büyük ölçüde geliştirilmiş. Kaçan goller, yersiz fauller, oyunun kaderini belirleyen penaltı karşısında seyircilerin coşması sizi oyun içine çekiyor.

Oyunu lisanslı olarak satın aldıysanız online tarafta da büyük yeniliklerle karşılaşacağınız PES 2015 PC önceki sürümlerdeki gibi tamamen Türkçe arayüz ile geliyor. Tabii ki makyajlanmış bir şekilde. Serinin yeni oyunları olan PES 2017 ve PES 2018 versiyonlarını da artık