Pinna

Pinna

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 43
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Riku Tamminen

Pinna, beceri odaklı oyunlar oynamaktan keyif alan oyunseverlerin mutlaka denemesi gereken alternatifler arasında yer alıyor.

Pinna isimli bu iOS oyunu, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz en sinir bozucu fakat bir o kadar da bağımlılık yapıcı oyunlardan bir tanesi. Oyun çok basit bir mekanizma üzerine kurulu olmasına rağmen oyuncuda tekrar tekrar oynama isteği uyandırıyor. Zaten başarılı olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de bu.

Oyunda tek tekerlekli bir bisikleti kontrol etmeye çalışıyoruz. Amacımız mümkün olduğunca ileri gitmek ve bu sayede en yüksek skoru almak. Oyunda sunulan kontrol mekanizması çok kolay kullanılıyor. Ekranın sağına bastığımızda bisiklet ileri doğru, sola bastığımızda ise geriye doğru gidiyor.

Bu işlemler esnasında bisikletin dengesi hatırı sayılır derecede bozuluyor ve düşme noktasına geliyor. Bisiklet ne yöne doğru düşme eğilimi gösteriyorsa aksi yöne basarak onu dengelemeye çalışıyoruz. Bu şekilde mümkün olduğunca ileri gitmeyi amaçlıyoruz. Elbette kazandığımız puanları arkadaşlarımızla paylaşabilme şansına da sahibiz. Hatta bu sayde kendi aramızda keyifli bir rekabet ortamı bile yaratabiliriz.

Genel olarak Pinna, beceriye dayalı oyunlar oynamaktan keyif alan herkesin mutlaka denemesi gereken yapımlardan bir tanesi.