Plume Air Report

Plume Air Report

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 59
  • DOSYA BOYUTU 39 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Plume Labs

Plume Air Report, dünya genelinde 150'den fazla şehrin hava kirliliği durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi veren Android uygulaması.

Plume Air Report, bulunduğunuz şehrin hava kalitesi hakkında gerçek zamanlı olarak bilgi sunan ücretsiz bir Android uygulaması. Dünya genelinde hava kirliliği durumuna ilişkin anbean bilgi veren uygulamada hava kirliliği seviyesinin yemek yemek, bebeğinizi gezdirmek veya spor aktivitelerinizi yapmak için uygun olup olmadığını da görebiliyorsunuz.

Android platformunda hava durum bilgisi sunan onlarca ücretsiz ve ücretli uygulama mevcut ancak hiçbirinde yaşadığınız şehrin hava kalitesini hem de anlık olarak göremiyorsunuz. Özellikle büyük şehirde yaşıyorsanız havanın kirlilik oranını öğrenmek harika bir şey. Plume uygulamasını Android cihazınıza indirerek bulunduğunuz şehrin (Türkiye’de İzmir, İstanbul ve Ankara var) havasının kirlilik oranını basit hazırlanmış bir grafik üzerinden takip edebiliyorunuz. Grafikte kirlenme oranını ve havanın kirlenmesine sebebiyet veren ana gazların oranını görebildiğiniz gibi o günün spor yapmak, bisiklete binmek, gezmek, yemek yemek gibi aktiviteleri gerçekleştirmek için hava kirliliğinin en az olduğu başk bir deyişle uygun olan saatleri görebiliyorsunuz. Bunun için parmağınızı çizgi üzerinde kaydırmanız kafi oluyor.

Dünya genelinde hava kirliliğini canlı olarak takip ederek aldığı verileri basit şekilde karşımıza çıkaran Plume’un mobil uygulaması başarılı ancak Türkçe dil desteği sunmadığından özellikle verilerin anlaşılması zor hale geliyor. Aktivitelerin simgelerle desteklenmesi güzel düşünülmüş.

Plume’un mobil üzerinden sunduğu verilere web tarayıcınızdan da ulaşmanız mümkün. Örneğin; İzmir’in canlı hava raporunu almak için adresine gidiyorsunuz.