Quake Champions

Quake Champions

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 1,439
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici id Software, Inc.

Quake Champions çok oyunculu olarak oynanan bir FPS oyunudur

Quake Champions eğer FPS oyunu oynamayı seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir online savaş oyunu.

Hatırlanacağı üzere Quake serisiyle ilk olarak 90'lı yıllarda tanışmıştık. MS-DOS platformu üzerinde oynadığımız ilk Quake oyunun FPS türünün atalarından bir tanesiydi. Quake 2 ise Windows platformuna çıkış yapmış, 3 boyut teknolojisini kullanan ilk FPS oyunlarından biri olmuştu. Quake 2'nin grafik motoru ise daha sonradan Half Life gibi önemli oyunlara can vermişti. 90'lı yılların sonuna geldiğimizde ise Quake 3 Arena, tamamen online olarak oynanan bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. Quake 4 ise 2005'te çıkmıştı. Geçen 12 yılın ardından ise Quake Champions bizi selamlıyor.

Uzun bir aradan sonra çıkış yapan Quake Champions, tıpkı serinin 3. oyunu gibi sadece online olarak oynanacak bir FPS oyunu olacak. Ayrıca oyun ücretsiz olarak oynanabilecek. Yeni nesil Quake oyunu biraz MOBA oyunlarına benzeyen bir hal almış. Quake Champions'da oyuna farklı kahramanların eklendiğini görüyoruz. Bu kahramanların kimi hızlı hareket edebiliyor, kimi düşman ateşine karşı uzun süre ayakta durabiliyor, kimi kendini iyileştirebiliyor. Yani kahramanlar kendilerine has yeteneklere sahip. Bu da Quake Champions'a taktiksel bir yapı kazandırıyor.

Quake Champions'da farklı savaş arenaları yer almakta. Oyunun oynanış mekanikleri ise tamamen hızlı maçlar yapılmasına odaklanıyor. Quake Champions, etrafa mermiler savurduğunuz ve düşmanlarınızı ardı ardına avladığınız bir oyun olacak.