SAPPHIRE TriXX

SAPPHIRE TriXX

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 6,442
  • DOSYA BOYUTU 3.9 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Sapphire

SAPPHIRE TriXX ile Sapphire ekran kartınızı-a hızaştırma işlemini uygulayabilirsiniz

SAPPHIRE TriXX eğer Sapphire marka bir ekran kartına sahipseniz bu ekran kartınızdan tam performans almanıza ve fan kontrolü uygulamanıza yardımcı olan ücretsiz bir hızaştırma veya diğer adıyla overclock programıdır.

SAPPHIRE TriXX bize Sapphire ekran kartımızın suyunu sıkabilme imkanı vermekte. Program sayesinde ekran kartımızın çekirdek hızının yanında bellek hızını ve grafik işlemciye giden voltajı da denetleyebiliyoruz. Programın güzel bir yönü bu değiştirdiğimiz değerleri 4 farklı profil altında kaydetme imkanı vermesi. Bu sayede farklı şartlara göre farklı hızaştırma ayarlarını kolay bir şekilde uygulayabilmekteyiz.

SAPPHIRE TriXX ile yaptığımız hızaştırma işlemleri doğal olarak ekran kartımızın daha fazla ısınmasına neden olacaktır. Bu nedenle ekran kartının fanlarını kontrol etme ihtiyacı doğmaktadır. SAPPHIRE TriXX ile dilersek el ile fanlarımızın dönme hızını belirleyebiliyoruz. Bu hızı belli bir değere sabitleyebileceğimiz gibi otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayabilmemiz de mümkün.

SAPPHIRE TriXX'in bir diğer kullanışlı özelliği ise bize ekran kartımızla ilgili detaylı bilgileri listelemesidir. Program ile ekran kartımızın modelinin yanında işlemcisinin ait olduğu grafik işlemci ailesini, üretim teknolojisini, arayüzünü, bellek miktarını, veriyolu genişliğini, ROP miktarını ve daha birçok ince detayını öğrenebiliyoruz.