Sleep Time - Alarm Clock

Sleep Time - Alarm Clock

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 347
  • DOSYA BOYUTU 15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Azumio Inc.

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz alarm uygulamasıdır.

Güne dinç başlamak için iyi bir gece uykusuna ihtiyacımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat her gece aynı saatte yatamayabiliyor ve sabahları da uyanmakta çok zorlanabiliyoruz. Aslında bunun bir sebebi var. O da sabah alarmımızı kurduğumuz saatte ağır uyku fazında olmamız.

İnsanlar gece belli sürelerde hafif ve ağır uyku arasında sürekli geçiş halinde uyurlar. Hafif uyku halindeyken daha fazla hareket ederler. Ve hafif uyku halindeyken uyandırılırsa çok daha dinç ve rahat bir şekilde uyanabilirler.

Işte bu uygulama da bu prensibe dayanarak geliştirilmiş. Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Sleep Time uygulaması, sabah hafif uyku döngüsündeyken uyanmanızı ve bu sayede dinç kalkmanızı sağlar.

Bunu da uygulama hareket sensörleri sayesinde gerçekleştirir. Diyelim ki sabah alarmı 7.30'a kurdunuz. Fakat 7.15'de hafif uyku fazındaysanız uygulama bunu farkeder ve sizi 15 dakika daha erken uyandırır ki ağır uyku fazına geçmeden kalkabilin.

Uygulama özel algoritması sayesinde bunu hareketlerinize dayanarak hesaplar ve alarmınızı en uygun saatte çalar. İçerisinde 20 farklı alarm sesi, uyku döngüsü analizleri gibi özellikleri de barındıran bu uygulamayı, uykusuzluk ve uyanamama gibi sorunlar yaşayan herkese tavsiye ediyorum.