Sonic Jump Fever

Sonic Jump Fever

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,956
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SEGA

23 yıldır Sega'nın maskotu olan Sonic, bu kez platform olmayan bir oyun ile mobil platformlarda şansını deniyor.

Bundan tam 23 sene önce başlayan şanlı bir platform oyun geçmişinde öyle zamanlar oldu ki, hiçbirimizin sevemediği Sonic oyunları da çıktı. Ancak Sonic, ne olursa olsun platform oyunları tarihine adını yazdırmış bir karakterdir. Sega, Dreamcast projesinin başarısızlığı yüzünden donanımdan elini çekip yazılıma ağırlık verdiğinden beri ise Sonic, bir para kazanma aracına dönmeye başladı. Ve şu an öyle bir noktadayız ki, koskoca Sonic, dünyanın en yüzeysel mobil oyunlarından birine baş aktör oluyor.

Sega’nın farklı bir deneyi olarak göze çarpan Sonic Jump Fever isimli oyunda Sonic, Knuckles, Tails gibi bilindik karakterler de yerlerini buluyorlar. Oyunda amacınız yukarılara zıplayıp mümkün olabildiğince yüzük toplamak. Ücretsiz bir oyun olarak ele alınacaksa benzer türde oyunlardan daha iyi olan bu oyunu çok eleştirmemekte fayda var. Buradaki asıl sorun, oyun için seçilmiş olan karakterin Sonic olması. Sonic Generations oyunuyla Mario ile rekabet edebilen eski günlerine dönen Sonic, bu oyunla maalesef çok çok gerilere düşüyor. Belki de Sega, bugüne kadar lokomotifi olan bu sembol karakterin geleceğini tekrar gözden geçirmesi gerekiyor.

Renkli ve iyi görsellere sahip sade bir refleks oyunu istiyorsanız ve Sonic ile duygusal bir bağınız yoksa bu oyunu oynamanızda fayda var. Fazlasıyla iyi vakit geçireceğinizi garanti edebilirim. Ama benim gibi bu karakterle mazisi olanlar üzülebilirler.