Timun Mas Saga

Timun Mas Saga

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 62
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Game Lokal Indonesia

Timun Mas Saga, Android işletim sistemi kullanan telefon ve tabletler üzerinden oynanabilen bir aksiyon-macera oyunudur.

Timun Mas Saga, Android telefon ve tabletler üzerinde oynanabilen, aksiyon-macera türünün karışımı bir oyundur. 

Endonezyalı oyun yapımcıları tarafından geliştirilen Timun Mas Saga, kendine has karakter yapısı ve oynanışıyla dikkat çekmeyi başarmış durumda. Endonezya'da anlatılan bir halk hikayesinden ilham alan senaryosu ile bizi uzun bir maceraya çıkaran oyunda, salatalıktan doğan bir kızı yönetiyoruz. Timun Mas isimli karakterimiz, bir salatalıktan doğmuş ve aslında devlerin soyundan gelen biri. 17 yaşına kadar çiftçi bir aile tarafından bakılan Timun Mas'un asıl ebeveynleri, tekrar kızı almak ve onu da bir deve dönüştürmek için geri geldiklerinde karşılarında uysal bir kız görmek yerine, dev olmamak için savaşan birini görüyorlar. Bütün hikaye de tam olarak burada başlıyor.

Kendi özgürlüğü için mücadele vermeye başlayan Timun Mas, oldukça ilginç silahlar da kullanıyo: Tuz, biber, salatalık tohumu, karides kabuğu... Bütün bu hikaye Timun Mas'in kurtuluşuna yardım etmemiz üzerine kurulu ve her bölümde onunla birlikte onlarca düşmanı yenmemiz gerekiyor. Aksiyon ve macera ögelerinin yanı sıra küçük çaplı platform özellikleri de bulunan oyun, öyle en yüksek kalitede olmasa bile anlattığı hikayesi ve oynanışıyla dikkat çekmeyi başarıyor.