Unchecky

Unchecky

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,654
  • DOSYA BOYUTU 1.14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici RaMMicHaeL

Unchecky, program kurulumları sırasında teklif edilen üçüncü parti yazılım tekliflerine karşı bilgisayarınızı koruyan ücretsiz bir programdır.

Süreki olarak farklı programları bilgisayarıma kurduğum, denediğim ve test ettiğim için birçok geliştiricinin gelir elde etmek adına program kurulumları içerisine üçüncü parti uygulamalar için teklifler koyduğunu biliyorum. Eminim ki birçok kullanıcımız böyle bir durumla karşı karşıya kalmıştır ve durumdan pek de hoşnut değillerdir. Sonuç olarak hiç kimse isteği dışında bilgisayarı üzerine ekstra bir yazılım veya uygulama kurulmasını istemez.

Bu noktada bilgisayarınız üzerine üçüncü parti yazılımların kurulmasını istemiyorsanız, program kurulumları sırasında karşınıza gelen tekliflere dikkat etmeli veya işi sizin yerinize bu tekliflere dikkat edecek olan bir program olan Unchecky'ye bırakmalısınız.

Kurulumunu yaptıktan sonra arka planda çalışacak olan Unchecky herhangi bir program kurulumu sırasında karşınıza gelecek olan üçüncü parti yazılım kurulum tekliflerini algılayacaktır ve sizi bunlara karşı koruyacaktır.

Aslında oldukça basit bir mantıkla çalışan uygulama, program kurulumları sırasında kullanıcılara sunulan üçüncü parti yazılım tekliflerine ait tikleri kaldırmakta ve gerekli durumlarda kullanıcıların seçmesi için olanak sağlamaktadır. Ayrıca kazara tiklememeniz gereken bir yere tik koyduysanız program otomatik olarak sizi uyarıyor ve devam edip etmek istemediğinizi soruyor.

Tarayıcı ana sayfası değiştirme, arama motoru değiştirme, istenmeyen yazılımları bilgisayarınıza yükleme gibi birçok sorunu beraberinde getiren üçüncü parti uygulama kurulum tekliflerinden sıkıldıysanız Unchecky'yi mutlaka denemenizi öneririm.