Webcam Recorder

Webcam Recorder

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 16,206
  • DOSYA BOYUTU 21.57 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici IP Camera Studio

Webcam Recorder programını kullanarak bilgisayarınıza bağlı olan web kamerasından video kaydı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Webcam Recorder programı, bilgisayarınıza takılı olan web kamerasından kolayca kayıt gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bir webcam kayıt programı olarak karşımıza çıktı ve bu konuda en rahat kullanımlı uygulamalardan birisi olduğunu söyleyebilirim.Zira programı kullanırken sadece iki adet tuşa basmanız gerekiyor ve herhangi bir ayar bölümü de bulunmuyor.

Programı açtığınızda direkt olarak bilgisayarınıza bağlı olan ilk web kamerasına erişiyor ve ekranda kameranın o an görebildiği alanı görebiliyorsunuz. Bu noktada tek yapmanız gereken klavyenizden CTRL + S kombinasyonuna basmak ve video kaydını başlatmak. Video kaydını sonlandırmak içinse ESC butonuna basmanız gerekiyor ve bastığınız anda çekilmiş olan videonuz sabit diskinize kaydediliyor.

Çok kolay ve hızlı bir şekilde kayıt imkanı sunan programın bir de yardım kısmı bulunuyor ve faydalanabileceğiniz ufak öneriler bu bölümde yer alıyorlar. Ancak Webcam Recorder'ın daha karmaşık ve bol seçenekli video kayıt programları arayanları tatmin etmeyeceğini ve biraz kısıtlı kalacağını da belirtmem gerek.

Video kaydı esnasında ekranda beliren kırmızı kayıt ikonu ise kayıtta olup olmadığınızı anlamak için oldukça işe yarıyor. XVID sıkıştırma teknolojisinden faydalanan uygulama ile ürettiğiniz videoların olabildiğince küçük boyutlu olduklarını da belirtelim.

Eğer yeni ve kolay kullanımlı bir webcam video kaydı uygulaması arıyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmeyin derim.