webcamXP Free

webcamXP Free

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,593
  • DOSYA BOYUTU 11.50 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Moonware Studios

webcamXP Free, web kameranız aracılığıyla canlı yayınlar yapabileceğiniz ücretsiz ve kullanışlı bir yazılımdır.

webcamXP Free, web kameranız aracılığıyla canlı yayın yapmanıza  ve kaydetmiş olduğunuz görüntüleri bir FTP sunucusuna göndermenize olanak sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

Yazılım beraberinde birçok yapılandırma seçeneğiyle beraber geldiği için kullanmaya başlama kısmı biraz zahmetli ve uzun sürebilir. Kullanmanız gereken kamera herhangi bir USB veya PCI kamera olabilir.

Acemi kullanıcıların sunucu ayarlarını yapabilmeleri için gerekli yardım dökümanları program içerisinde yer almıyor olsa da gerekli yapılandırma işlemlerinin tamamlanması oldukça kolaydır. IP adresi, port, kullanıcı adı ve şifresi gibi sizden istenen tüm alanları doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra kurmuş olduğunuz sunucuya bağlı olan makineleri kolayca sunucu üzerinden atabilir ve yasaklayabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinde sunucunuza bağlantı kurmuş olan tüm makinelerin IP adresini, kullanıcı adını, ülkesini, FPS değerlerini ve diğer tüm kullanıcı detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Web kameranız aracılığıyla webcamXP Free üzerinden kayıt alması da oldukça kolaydır ama video ve ses dosyaları için kullanabileceğiniz sıkıştırma filtresi seçenekleri kafanızı biraz karıştırabilir.

Programın gerçekleştirmiş olduğu işlevler göz önüne alındığı zaman sistem kaynaklarını oldukça fazla kullanıyor diye düşünebilirsiniz ama beklenilenin aksine program, donanımlarınızla oldukça uyumlu şekilde çalışmaktadır ve sistem kaynaklarınızı düşün miktarlarda kullanarak bilgisayarınızda bir yavaşlamaya neden olmaz.

Sonuç olarak web kameranızı kullanarak arkadaşlarınıza ve diğer kullanıcılara izletebileceğiniz bir canlı yayın gerçekleştirmek istiyorsanız, webcamXP Free denemeniz gereken programların başında geliyor.