Wickr

Wickr

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,999
  • DOSYA BOYUTU 13.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wickr, LLC

Android akıllı telefon ve tabletlerinizden kendini yok eden şifreli mesajlar gönderebileceğiniz mesajlaşma uygulaması.

Wickr, Android akıllı telefon ve tabletlerde kullanabileceğiniz gizli bir mesajlaşma uygulaması ve hangi mesajlarınızı kimin, ne zaman, nerede ve ne şekilde alabileceğini tamamen belirlemenize imkan tanıyor. Böylece daha sonra kendi kendini yok eden mesajlar gönderebiliyorsunuz ve güvenliğiniz ile gizliliğinizi koruyabiliyorsunuz.

Uygulama sadece mesaj değil, aynı zamanda resim, video, ses ve pdf dosyaları da gönderebiliyor. Sahip olduğu şifreleme teknikleri arasında AES256, ECDH521, RSA4096 TLS gibi askeri düzeyde de kullanılan şifreleme algoritmaları yer alıyor. Böylece mesajlarınızın şifrelerini çözecek olan anahtarlar sadece alıcıda oluyor ve uygulamanın üreticisi de dahil olmak üzere hiç kimse mesajlarınızın içeriğini inceleyemiyor.

Eğer mesajlarınızın bir süre sonra ortadan kalkmasını istiyorsanız bunu gönderirken belirleyebiliyorsunuz ve böylece gönderdiklerinizin daha sonra size karşı kullanılmasını da engelleyebiliyorsunuz. Son zamanlarda veri hırsızlıklarının zirvede olduğunu dikkate alırsak, gerçekten güvenli iletişim sağlamak isteyenlerin bu uygulamayı beğeneceklerine inanıyorum.

Arayüz olarak oldukça güzel dizayn edilmiş olması ve istediğiniz kontrollere hemen erişebilmeniz sayesinde favori mesajlaşma uygulamalarından birisi olacağına inanıyorum.