Win10 Spy Disabler

Win10 Spy Disabler

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 353
  • DOSYA BOYUTU 1.40 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici site2unblock

Win10 Spy Disabler, bilgisayarınızda izlenmesini istemediğiniz etkinlikleri devre dışı bırakan bir güvenlik programıdır.

Win10 Spy Disabler, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda kullanıcı etkinliklerini izleyen hizmet ve uygulamaları devre dışı bırakan bir güvenlik programı olarak karşımıza çıkıyor. Aktivitelerinizin izlenmesini engelleyebileceğiniz bu basit program sayesinde, Windows'un kullanıcı deneyimini geliştirmek için izlediğini söylediği veri toplama hizmetlerini çok kolay bir şekilde sınırlayabilirsiniz. 

Basit bir internet araştırması ile, Windows 10 cihazlarında kullanıcı etkinliklerinin izlenmesi için, bazı aktif uygulamaların kullanılacağı haberlerine ulaşabilirsiniz. Açıkçası bu durumu biraz rahatsız edici buluyorum. Zira bilgimiz dışında verilerimizin toplanmasını hiçbirimiz istemeyiz. Win10 Spy Disabler programı da bu sorunu ortadan kaldırmak için hızlı ve basit bir çözüm sunması nedeniyle dikkatimi çekti. 

Programı başlattıktan sonra tüm özelliklerini minimalist bir ekranda görebiliyoruz. İşleme başlamadan önce bir uyarıda bulunmak istiyorum. Her ihtimale karşı, uyumluluk sorunlarını da en az indirmek için sisteminizdeki verileri yedeklemenizi öneririm. Ayrıca, kullanmadan önce tüm pencereleri de kapatmanız iyi olacaktır. Daha sonra sekmeler arası geçiş yaparak ve onay kutularına tick koyarak tracking hizmetlerini devre dışı bırakabilirsiniz. 

Bütün bunlara ek olarak, Win10 Spy Disabler varsayılan Windows uygulamalarını da kaldırmanıza yardımcı oluyor. Onedrive, Para, Takvim, Posta gibi uygulamaları da sadece birkaç tıklama ile kaldırabilirsiniz. 

Casusluk bu tür durumlarda doğru bir kelime mi bilmiyorum, ancak kullanıcı deneyimini geliştirmek için bile olsa aramızda izlenmek istemeyen olabilir. Bu bağlamda programı kullanmanızı önerebilirim. Ama az önce de belirttiğim gibi, işlem yapmadan önce sisteminizdeki verileri yedeklemeyi her ihtimale karşı unutmayın. Ücretsiz, basit ve hızlı olduğunu da hatırlatmakta fayda var.