Windows 8.1 Yükleme Medyası Oluşturma Aracı

Windows 8.1 Yükleme Medyası Oluşturma Aracı

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 54,014
  • DOSYA BOYUTU 6.13 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Bu araç sayesinde Windows 8.1 işletim sistemini tekrar yükleyebileceğiniz bir yükleme medyası diski oluşturabilirsiniz.

Windows 8.1 işletim sistemi yüklü bir bilgisayar satın alıp, işletim sisteminizi tekrar yüklemek istediğinizde kurtarma disklerini bulamazsanız, Microsoft’un yayınladığı bu araç işinizi kolaylaştırıyor.

Yükleme medyası oluşturmak için, sıfırlamak ya da Windows’u yeniden yüklemek istediğiniz bilgisayarla aynı mimariye sahip Windows 7 veya Windows Vista çalıştıran bir bilgisayar kullanmanız gerekiyor. Ayrıca bu aracı kullanmak için Windows 8 ürün anahtarınıza ihtiyacınız olacaktır.

Ürün anahtarınızı biliyorsanız, Windows 8 Kurulum programını çalıştırdıktan sonra ise açılan pencerede yükleme dili, Windows sürümü ve işlemci mimarisini (32bit-64bit) seçerek, bir sonraki ekrana geçerek, kurtarma medyasının USB’ye mi yoksa ISO dosyasına mı yazılacağını seçiyorsunuz. Bu adımlardan sonra yapmanız gereken tek şey işlemin tamamlanmasını beklemek. Yaklaşık olarak 1-2 saat sürecek bu işlemden sonra, bilgisayarınıza bu dosya aracılığıyla yeniden Windows 8.1 kurabiliyorsunuz. USB diski oluşturduysanız direkt olarak diskten kurabilir, ISO dosyası oluşturduysanız bir DVD yazma programı aracılığıyla ISO dosyasını DVD’ye yazdırarak Windows kurmaya başlayabilirsiniz.

Sadece Windows 8.1 için kullanılabilir durumda olan bu araç sayesinde, sorunsuz bir şekilde Windows’u yeniden yükleyebilirsiniz.