Yandex.Store

Yandex.Store

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 33,415
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Yandex

Yandex.Store uygulamasını kullanarak Android cihaz sahipleri kolayca diledikleri uygulamalara ulaşabiliyorlar.

Yandex uzun yıllardır Rusya’da Google’ın önünde faaliyet gösterse de ülkemize yakın zamanda giriş yapmış internet devlerinden bir tanesi. Arama motorundan tutun da haritalar servisine ve web tarayıcısına kadar onlarca konuda girişimler gerçekleştiren şirketin en son yeniliği ise Android akıllı telefonlar için hazırlamış olduğu uygulama mağazası Yandex.Store oldu.

Google Play’e alternatif olarak hazırlanan uygulamayı elbette Google Play’de bulmak mümkün değil ancak Yandex uygulama dosyasını yayınlamış durumda. Ayrıca kurulum sırasında görebileceğiniz gibi Yandex.Store Kaspersky tarafından da düzenli olarak taranıyor ve böylece kullanıcıların güvenlik tehditleri ile karşılaşma riski oldukça azaltılıyor.

Zira Google’ın resmi mağazasındaki uygunsuz içerikli ve güvensiz uygulamalar Yandex.Store’da böylece yer bulamıyor ve kullanıcılar için güvenli bir uygulama kaynağı olabiliyor. Uygulamalara dair açıklama ve puanlamalar da elbette Yandex.Store içerisinde yer alıyor.

Şimdilik sınırlı sayıda uygulama yer alsa da kısa süre içerisinde bunların yüksek adetlere ulaşması ve Android kullanıcılarına tam bir mağaza hizmeti vermesi mümkün olacak.