antiPattern

antiPattern
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tetris, Spece Invaders ve birçok farklı oyun türünü bir araya getiren bağımsız bir mobil oyun.

iOS cihazları için çıkan bağımsız bir oyun olan antiPattern, Crimson Rad'in hazırlamış olduğu ilk iPhone ve iPad uygulaması olarak mağazalara ulaşmayı başarıyor. Türüne aşina olacağınız arcade shooter oyunlarını andıran yapısı oldukça eğlenceli ama oyun mekanikleri bununla sınırlı kalmıyor. Eşleştirme oyunlarına Tetris benzeri bir yaklaşım da getiren oyun seri ateş ederken düşünmenizi gereketiren enteresan bir karışımı mobil cihazınıza ulaştırıyor.

Ateş ettiğiniz bloklar anlamsız birer kutucuk değil. Durum aslında çok ciddi ve bu bloklar galaksinizi yok etmek isteyen uzaylılardan oluşuyor. Savunma kalkanı olarak oluşturduğunuz rolü sonuna kadar taşımak için ise hem hızlı ateş etmeniz gerekiyor hem de kıvrak bir zeka sergilemeniz isteniyor.

Oyun içerisinde zorluk seviyesi seçmiş olduğunuz farklı renklere göre belirleniyor. Burada esas olan şey rakip bloklara renge göre farklı bir namlu ile ateş etmek. 2 renk seçeneğinde sadece siyah-beyaz tonlar hakimken oyunu zorlaştırınca daha renkli görüntüler de ortaya çıkıyor.

iPhone ve iPad için optimize edilmiş ekran görüntüleriyle her iki cihazda iyi bir performans çıkaran oyun ne yazık ki ücretsiz değil ama istenen fiyatın çok da yüksek olmadığını belirtmeden edemeyiz.

YORUMLAR