Arrow

1.0
Arrow
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Arrow, iPhone ve iPad'inizde ücretsiz oynayabileceğiniz Ketchapp yapımı yılan oyunu.

Arrow, Ketchapp’ın iPhone ve iPad kullanıcılarına ücretsiz sunduğu beceri oyunları arasında. Ünlü yapımcının yeni oyununda labirentte duvarlara çarpmadan ilerlemek için sinirlerimizi alt üst ediyoruz.

Minimal görsellerin tercih edildiği oyunu oynanış olarak bazılarımızın çok eskilerden tanıdığı klasik cep telefonunda oynanabilen yılan oyunundan, bazılarımızın da Snake Rewind adıyla tanıdığı yeni nesil yılan oyunundan çok farklı değil. Yine bir labirentteyiz ve yolumuza çıkanları yiyerek büyüyoruz.

Hem telefon hem de tablette rahatlıkla oynanabildiğimiz oyunun ilk bölümünde bir ok işaretinin kontrolünü sağlamaya çalışıyoruz. Okumuz bir yılanın hareket ettiği gibi ilerliyor lakin bu ilerleyişini kendisi yapıyor. Bizim tek yapmamız gereken gerekli zamanlarda ekranın sol tarafına belli aralıklarla dokunmak. Kulağa oldukça basit gelen bu hareketin oyuna daldığımızda kolay olmadığını ve sinir ettiğini görüyoruz. Okumuz hem zamanla büyüyor, hem de labirentin şekli ilerledikçe değişiyor. Bu noktada devreye parmaklarımız giriyor. Girintili çıkıntılı labirentte ilerlemenin tek yolu harika zamanlama. Öte yandan oyunda rahat bir şekilde ilerlemek istiyorsanız asla tereddüt etmemeniz gerekiyor.

Oyunda puan kazanmanın yolu belli aralıklarla karşınıza çıkan nesneleri almak (yemek te diyebiliriz). İlk bakışta gelişigüzel dizildiğini sandığımız ama aslında kritik geçiş noktalarına dizili olan nesnelerden hepsi puanımızı artırırken, bazıları büyümemize neden oluyor. Puan kazanmak ta ilerlemek kadar zor olmuş.

Ketchapp'ın klasik yılan oyununa farklı bir boyut kazandıran yepyeni yapımı Arrow'u iOS cihazlarınıza indirip kesinlikle bir göz atmalısınız.

YORUMLAR