Beyond Gravity 1.0 (ios)

Beyond Gravity

1.0
Beyond Gravity
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kaliteli grafik ve müzkleriyle göz kamaştıran Beyond Gravity, beceri ve bilim kurgu kategorilerini bir araya getiren bir oyun.

Beyond Gravity, güzel grafikleriyle dikkatleri üstünde toplamayı başaran bir beceri oyunu. Rotasyonlar aracılığıyla hareket eden gezegenler arasında zıplayarak ilerlediğiniz bu oyunda yönettiğiniz kahraman sakallı bir astronot. Oyuna başlar başlamaz karşınıza çıkan sinematikte uzay geminiza meteor çarptığı için bilinmeyen bir gezegene zorunlu iniş yapyıyorsunuz. Çok geçmeden kendinizi hikayenin içinde bulup oynamaya başlıyorsunuz.

Oynanışı yalın ve kolay olan Beyond Gravity, bahsettiğimiz gibi gezegenden gezegene zıpladığınız bir oyun. Sürekli farklı hızlarda ve farklı eksenlerde dönen farklı boydaki gezegenler arasındaki zıplamalarınızda dikkat etmeniz gereken hususlardan biri topladığınız metal parçaları. Belli bir ritme alışmadan duruma göre kanaat getirmeniz gerekiyor ve ileriki bölümlerde yolunuza takılan ateşli meteorlardan da sıyrılmanız gerekecek.

Oyunun sunduğu kontrol opsiyonlarına saniyeler içerisinde alışıp oynarken keyif alabiliyorsunuz. Ne var ki sıkıntılı bulduğum bir kısım da var. Belli bir süre oynadıktan sonra sürekli bekleyip zıplama dinamiklerinden sıkılabilirsiniz. Oyuna derinlik katabilecek bir yan unsur nedense düşünülmemiş. Topladığınız metal parçalarıyla size sunulan upgrade seçenekleri var. Bu sayede daha hızlı zıplama, çift zıplama gibi kontrollere kavuşabiliyorsunuz ama upgrade için gereken metal sayısı gerçekten çok fazla. Grafik ve müzik konusunda başarılı bir stil yakalayan oyun modern çizgi film havasını iyi taşıyor. Siz belki çabuk sıkılırsınız ama ufaklıklar bu oyuna bayılacaklar.

YORUMLAR