Cookbook Master 1.0.3 (ios)

Cookbook Master

Cookbook Master
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cookbook Master, dünyanın en iyi şefi olma yolunda kariyer yaptığınız bir yemek yapma oyunu.

Cookbook Master, iPhone ve iPad’inizde yemek yapma oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız denemeniz gerektiğini düşündüğüm bir yapım. iOS cihazınızı tamamen ücretsiz indirebileceğiniz oyunda hedefiniz dünyanın en tanınan şefleri arasına girmek.

Oyuna hayatında mutfağa ilk defa girmiş bir aşçı olarak başlıyorsunuz. Yapmanız istenen ilk yemekler arasında yeşil salata, sahanda yumurta, omlet, hot dog gibi fazla uğraşı istemeyen son derece basit tatlar var. Mutfağı tanıma aşaması diyebileceğimiz ilk bölümü tamamladığınızda daha farklı tatlar ortaya çıkarmanız isteniyor. En sonunda da dünya mutfağına tanıyan bir şef olmuş oluyorsunuz.

Kariyeriniz boyunca kolay, orta ve zor düzeyde onlarca menü ortaya çıkarmanız gerekiyor. Seviyenize göre hazırlayacağınız menüler ve menüleri ortaya çıkarmak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler başlamadan önce gösteriliyor. Dliediğinizden başlayıp, dilediğinizle sonlandırabiliyorsunuz. Lakin seviye atlamak için yemekler olması gerektiği gibi sunmanız gerekiyor. Oyunun da en çekici tarafı bu zaten. Hangi yemeği yaparsanız yapın yapım aşamasında malzemeleri nasıl kullandığınız son derece mühim. Yemeğin tuzunu, baharatını, salçasını, suyunu, ekşisini fazladan kaçırma lüksünüz yok. Bu noktada “Malzemelerin dozunu nasıl ayarlayacağım?” sorusu aklınıza gelecektir. Malzemeleri döktüğünüz vakit hemen yanında renkli bir çubuk çıkıyor. Hareket eden bu çubukta çizgi yeşilin üzerine geldiğinde dokunmanız gerekiyor. Bu şekilde yaptığınızda malzemeyi kararında atmış oluyorsunuz.

Cookbook Master, bir amaç uğruna mutfağa girdiğiniz, diğer yemek yapma oyunlarından oldukça farklı oynanışa sahip. Yemek yemek kadar yapmaktan da keyif alıyorsanız boş zamanlarınızda hoşça vakit geçirebileceğiniz bu oyunu indirip bir göz atın derim.

YORUMLAR