HEX

HEX
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Son derece basit bir yapıya sahip olmasına rağmen bağımlılık yaratan bir bulmaca oyunu olan HEX ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Bazı oyunlar çok basit bir yapıya sahip olmalarına rağmen milyonlarca oyunseveri peşlerinden sürükleme kabiliyetine sahipler. İşte HEX de bu oyunlardan biri olmaya aday. Açıkça belirtmek gerekirse HEX son zamanlardaki basit yapılı bulmaca oyunlarının başarılı bir temsilcisi.

Oyun her yaştan oyunsevere hitap ediyor. Anlaması son derece kolay fakat ustalaşması biraz zaman alıyor. Oyundaki amacımız aynı renki altıgenleri yan yana getirerek yok etmek. Kulağa basit gibi gelse de zamanla giderek zorlaşıyor. Yapımcılar oyunu daha da zorlaştırmak için bir de süre faktörü eklemişler. Bu kurala göre 60 saniye içerisinde alabileceğimiz kadar fazla puan almaya çalışıyoruz.

Sade ve anlaşılır dizayna sahip olan HEX'te kafa karıştırıcı öğeler bulunmuyor. Oyunda yeteri kadar renk ve animasyon var. Bu da HEX'in zamanla sıkıcı olmasını engelliyor. Basit yapılı bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bu oyun kesinlikle denemeniz gerekenler arasında yer almalı. Ücretsiz olarak indirilebiliyor olması da en büyük artılarından biri.