Pets & Planes 1.0 (ios)

Pets & Planes

1.0
Pets & Planes
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Yerli bir oyun olan Pets & Planes, akrobasi uçuşlarını eğlence dozu yüksek bir oyun tarzıyla ve ince düşünülmüş bir oynanabilirlikle sunuyor.

Türkiye'den çıkan bir oyun olan Pets & Planes, Yeti Bilişim'in hazırladığı ve benim uzun süredir oynadığım en iyi yerli mobil oyun. Pets & Planes'te göreviniz uçağınızla havada akrobatik hareketler yaparak hem gökyüzündeki halkaların içinden geçmek hem de rakiplerinizi geride bırakmak. Ne var ki, bu görev düşündüğünüz kadar basit değil. Rakip pilotlar sizin dengenizi bozmak için sürekli taciz durumundalar ve sizin o çatışmadan uzak durmanız gerekiyor. Öte yandan yolunuza çıkan balonlar, zeplinler ve benzeri engeller halkalar ile arasındaki yolda zorlu birer engel oluyorlar. İçinden geçmeniz gereken halkalar da bölüme göre farklılık gösterip ufalabiliyorlar, kendi eksenlerin etrafından dönebiliyorlar veya 90 derecelik bir dalış yaparak iki halka arasından geçmeniz de gerekebiliyor. Genelde her bölümün ustası olana kadar biraz deneyip yanılmanız gerekiyor. Bölümlerdeki tüm beklentileri başarılı bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde ise üç tane yıldızla ödüllendiriliyorsunuz.

Kontrolleri sol kısımda yer alan çemberi yöneterek gerçekleştiriyorsunuz. Bu türdeki oyunların çoğunda artık ekranı sallamak çok yaygın olsa da Yeti Bilişim bana göre doğru kararı verip daha klasik kontrollerle daha iyi bir kontrol imkanı sunmuş oluyor.

Oyun içi satın alma seçeneklerinin olduğu bu oyunda zorunlu bir alışveriş yok. Hiç bir eklenti yapmadan oyunu keyifle oynamanız mümkün. Ancak olur da menüden oyun içi satın almalara girerseniz başka pilotlar veya uçaklar kullanımınıza açılıyor. Bu pilotların ve uçakların özellikleri de uçuş kalitesini etkileyen özelliklere sahip. Menüden alışveriş yapmak istediğinizde Türkçe versiyonu oynasanız dahi seçeneklerdeki fiyatlar dolar olarak sunulmuş. Oysa ki Türk Lirası baz alınsaydı alışveriş konusunda daha kullanıcı dostu bir arayüz sağlanmış olabilirdi. Oyun için yapabileceğim en sert eleştiri de bu doğrultuda.

Grafikler ve müzikler de söz edilmeye değer. Oyun içersinde neşeli funky melodiler renkli dünyaya derinlik katarken karikatüristik 3 boyutlu modellemeler büyük veya küçük herkesin sevgilisi olabilecek nitelikte. Arka plan tasarımı da bir o kadar önemli. Dikkatinizi vermeniz gereken bir oyunda sizi rahatsız edecek bir görüntü kirliliği barınmadığı gibi kendinizi boş bir alanda uçuyormuş gibi hissetmemeniz için de görsellik ölçülü bir şekilde dağılmış. Özellikle de arka planda yer alan halkalar ve paralar alternatif bir bölüm varmış gibi bir izlenim yarattığı için hoşuma gitti. Seçilen yabancı isimle ve titizlikle hazırlanmış oynanabilirlikle Pets & Planes sadece Türkiye için değil, yurtdışı için de hazır bir oyun izlenimi yaratıyor. Eğer siz de bu oyunu denemek istiyorsanız ücretsiz olduğunu da belirtelim.

YORUMLAR