Tappy Chicken

Tappy Chicken
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Epic Games tarafından Unreal Engine 4 ile hazırlanan Tappy Chicken, beklenenlerin ötesinde bir oyun olmuş.

Tappy Chicken oyunu, iPhone ve iPad cihazlar için hazırlanmış bir Flappy Bird klonu olarak karşımıza çıktı ancak onu diğer klon oyunlardan farklı kılan bir nokta var. Zira oyun tamamen yeni Unreal Engine 4 motoru ile hazırlanmış ve üreticisi de direkt olarak oyun motorunun üreticisi olan Epic Games. Dolayısıyla bu defa amatör bir geliştiriciden ziyade profesyonel bir stüdyonun elinden çıkmış Flappy Bird klonu ile karşı karşıyayız.

Oyunun grafikleri 2 boyutlu grafikler el verdiğince güzel olarak hazırlanmış ve pikselli yapısı bozulmayarak retro havasının korunması sağlanmış. Cihazlarda herhangi bir performans sorunu olmayan ve eğlenceli yapısını devam ettiren Tappy Chicken, böylece gerçekten orijinalinin üzerinde bir yapım olmuş diyebilirim. Görsellik ve ses öğeleri alışıldık Flappy Bird gibiyken, oyunda yumurtalar toplamamız gerektiği için biraz daha gelişmiş olduğunu söyleyebilirim.

Tappy Chicken'ın temel özellikleri şu şekilde listelenmiş;

  • En yüksek puanlılar listesi
  • Hedefler ve ödüller
  • iAd entegrasyonu
  • Oyunu geliştirebilme olanağı
  • Diğer platformlarda da olması

Eğer Flappy Bird'ün sürekli devam eden aynı yapısından sıkıldıysanız Tappy Chicken'ın Unreal Engine 4 ile geliştirilebilir yapısını kesinlikle seveceksiniz. Bir geliştirici demosu olduğu için Epic Games oyunu oynayanların onu geliştirmesine de olanak tanıyor.

YORUMLAR