Türk Yapımı En İyi Mobil Oyunlar (Android)

Android için en iyi Türk yapımı mobil oyunlar nelerdir? Türk yazılımcılar tarafından mobil platform için geliştirilen çeşitler yapımlar yer alıyor.

Türk Yapımı En İyi Mobil Oyunlar (Android)

Android için en iyi Türk yapımı mobil oyunlar nelerdir? Türk yazılımcılar tarafından mobil platform için geliştirilen çeşitler yapımlar yer alıyor. Listede yer alan Türk oyunları ile akıllı telefon ya da tablette keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Türk uygulama geliştiriciler de zaman zaman güzel işler ortaya çıkartabiliyor. Google Play ve App Store’da yılın en iyi mobil oyunları arasına giren, hatta yılın en iyi mobil oyunu seçilen onlarca yapıma Türk uygulama geliştiricilerin imza atması gurur verici.

Listeyi hazırlarken ücretsiz ve internetsiz oynama seçeneği sunan yapımları seçmeye özen gösterdik. Yerli mobil oyunu arayan Android kullanıcılardansanız Türk oyunları önerilerimize bakabilirsiniz.

Ücretsiz Türk Yapımı Mobil Oyunlar Listesi

 1. Traffic Racer
 2. Drift Max Pro
 3. Traffic Driver
 4. Traffic Rider
 5. Cafeland
 6. Flick Shoot 2
 7. Euro Truck Simulator 2018
 8. Toon Blast
 9. Recontact Istanbul:Eyes Of Sky
 10. Wings on Fire
 11. Toy Blast
 12. Manuganu 2
 13. Nusrat
 14. Sling Drift
 15. Sword of Xolan
 16. Kebap World
 17. TripTrap
 18. Rally Racer EVO
 19. iSlash Heroes
 20. LOLO - Puzzle Game
 21. 1010!
 22. Hocus

Android için en iyi Türk yapımı mobil oyunlar bunlarla sınırlıdır. Şimdi ise bu oyunları daha ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

1. Traffic Racer

Traffic Racer, Türk yapımı Android araba yarışı oyunudur. 3 boyutlu grafiklere sahip olan başarılı yapım, gerçekçi araç kontrolü sunması ile dikkat çekiyor. Oyunda 5 mod bulunuyor. Bu modlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sonsuz
 • Çift yön
 • Zaman karşı
 • Polis takibi
 • Serbest sürüş

2. Drift Max Pro

İnternetsiz araba yarışı oyunu Drift Max Pro, çok başarılı grafiklere sahip. Gerçekçi yarış simülasyonunda Tokyo, Japonya, New York Brooklyn Amerika, Kızıl Meydan Moskova Rusya gibi yerlerde drift yapabilirsiniz.

3. Traffic Driver

Traffic Driver, araba sürme simülasyounudur. Trafikteki araçları sollayarak ilerleyebileceğiniz oyunda farklı hava koşulları ve gece-gündüz modu yer alıyor. Araba kullanma oyunu arayanlar için harika bir seçenek olan Traffic Driver’da çeşitli arabalar mevcut.

4. Traffic Rider

Ücretsiz motor yarışı oyunu Traffic Rider’da farklı tür motosikletler ile yoğun araçların yer aldığı yollarda yüksek hızda ilerlemeye çalışıyorsunuz. Birinci şahıs kamera görünümü ile dikkat çeken yapımda gece ve gündüz değişimi bulunuyor.

5. Cafeland

Türk yapımı mobil oyunlar listemizin beşinci sırasında yer alan Cafeland, oyuncuların restoran işletmesine olanak tanıyor. Başarılı bir oynanışa sahip olan yapımda işletmenizi tasarlayabilirsiniz. Ürünleri doğru bir şekilde hazırlamanız ve kısa süre içerisinde teslim etmelisiniz.

6. Flick Shoot 2

Futbol türünü seven oyunculara hitap eden Flick Shoot 2, şut çekme oyunudur. Futbolcuları kişilleştirme seçeneği sunan yapımda altı farklı mod bulunuyor. Modlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Meydan okuma
 • Sonuna kadar
 • Tek top
 • Zamana karşı
 • Top sürme
 • Antrenman

7. Euro Truck Simulator 2018

Euro Truck Simulator 2018, bir tır sürme simülasyonudur. Akıllı tablet ya da tablet üzerinden oynayabileceğiniz yapımda yük taşıyarak görevleri başarılı bir şekilde tamamlamaya çalışıyorsunuz. Oyunda çok sayıda görev bulunuyor.

8. Toon Blast

En iyi Türk yapımı mobil oyunlar listesinde yer alan Toon Blast’te üzerinde farklı şekiller olan renkli küpleri eşleştirmeye çalışıyorsunuz. Çok sayıda bölümü içeren oyunda çeşitli takviyeler de yer alıyor. Cooper, Wally ve Bruno isimler sevimli karakterler de mevcut.

9. Recontact Istanbul:Eyes Of Sky

Recontact Istanbul:Eyes Of Sky, interaktif polisiye macera oyunudur. Dünyanın ilk sinematografik mobil oyununda gerçek mekanlarda ve gerçek sinema oyuncularıyla hazırlandı. Oyun cinayet soruşturmasını içeriyor.

10. Wings on Fire

Uçak savaşı oyunu Wings on Fire’da çeşitli bölümler bulunuyor. Bölümleri geçtikte oyunun zorluk seviyesi de artıyor. Çevrim içi puan tablosu ve başarımlara sahip olan yapımda farklı uçaklar yer alıyor.

11. Toy Blast

Toy Blast, ücretsiz olarak sunulan eşleştirme oyunudur. Keyifli vakit geçirilmesine imkân tanıyan oyunda aynı renge sahip küplere dokunarak yok etmeniz gerekiyor. Ekranda yer alan tüm küpler yok edildiği takdirde bölüm tamamlanıyor.

12. Manuganu 2

Aksiyon ögesini içeren Manuganu 2, en iyi Türk yapımı mobil oyunlar listesinde yer alan bir diğer yapımdır. Kaliteli grafiklere ve müziklere sahip olan Manuganu 2, atmosferi çok başarılı bir şekilde yansıtıyor. Kanyon, orman gibi mekanlarda geçen oyunda çeşitli bölümler mevcut.

13. Nusrat

Çanakkale Savaşı'nı konu alan Nusrat, başarılı oynanış sistemi ve sunduğu atmosfer ile dikkat çekiyor. 3 boyutlu savaş oyunu toplamda 10 bölüm ve 25 aşamadan oluşuyor. Oyunda ayrıca uçak bölümleri de bulunuyor.

14. Sling Drift

Sling Drift, tek parmak ile oynanabilen ücretsiz drift yarış oyunudur. Oyunda yer alan pist ve araba, kuş bakış kamera açısı ile görünüyor. Refleksin oldukça önemli bir role sahip olduğu yapımda pistin tamamını göremiyorsunuz.

15. Sword of Xolan

Sahip olduğu piksel grafikler ile dikkat çeken Sword of Xolan, başarılı bir platform oyunudur. Krallığı karanlık ve kötülük tarafından istila edilen kahraman, ölümcül tuzaklarla dolu zindanda canavarlar ile mücadele ediyor.

16. Kebap World

Yemek yapma oyunu Kebap World kebap, pide ve balık dahil olmak üzere çok sayıda yemeğin yer aldığı bir restoran işletiyorsunuz. Siparişleri doğru bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. 16 ayrı mutfak ve 600’den fazla bölüm mevcut.

17. TripTrap

Eğlenceli oynanış sistemine sahip olan TripTrap, refleksin çok önemli olduğu bir bulmaca oyunudur. Engellere yakalanmadan peynirleri toplamanız ve bölümleri başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

18. Rally Racer EVO

Araba yarışı oyunu Rally Racer EVO’da birbirinden zor 12 yarış pisti bulunuyor. Kaliteli grafiklere ve başarılı oynanış mekaniğine sahip olan yapımda dört oyun modu yer alıyor. Oyundaki modlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Lisans
 • Etkinlik
 • Eğitim
 • Arena

19. iSlash Heroes

En iyi Türk yapımı mobil oyunlar listesinin on dokuzuncu sırasında iSlash Heroes yer alıyor. Refleksin önemli bir role sahip olduğu yapımda bir ninjayı kontrol ediyorsunuz. Çok sayıda bölümün bulunduğu oyunda ekranda yer alan tahtaları kesmeniz ve görevi başarıyla tamamlamanız gerekiyor.

20. LOLO - Puzzle Game

Akıllı telefon ya da tablet üzerinden oynayabileceğiniz LOLO - Puzzle Game, 100’den fazla bölümü içeren bir bulmaca oyunudur. Oldukça kolay bir oynanışa sahip olan oyunda aynı renge sahip kareleri toplamanız gerekiyor. Eğlenceli yapımda ayrıca beş farklı mod da mevcuttur.

21. 1010!

Bulmaca türünü seven oyunculara hitap eden 1010! Isimli oyun, keyifli vakit geçirmenize olanak tanıyor. Ekranda yer alan şekilleri tabloya doğru bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Oyunda zaman sınırı bulunmuyor.

22. Hocus

Keyifli oynanış sunan bulmaca oyunu Hocus’ta kırmızı renkli küpü belirlenen hedefe ulaştırmanız gerekiyor. 120 bölümün yer aldığı yapım, farklı bir bulmaca deneyimi sunuyor. Oyunda ayrıca başarılı müzikler de mevcuttur.

Android için en iyi Türk yapımı mobil oyunlar listemizin sonuna geldik. Denemek istediğiniz oyunlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Nusrat APK

Nusrat APK

Nusrat APK, Çanakkale Savaşı'nı konu alan ücretsiz oynanabilir Android strateji savaş oyunu.

ÜCRETSİZ
Toon Blast APK

Toon Blast APK

Toon Blast APK, çocukların Android telefon ve tablette oynayabileceği bulmaca oyunu.

ÜCRETSİZ
Traffic Racer APK

Traffic Racer APK

Traffic Racer APK, Android telefonlarda ücretsiz oynanabilen Türk yapımı popüler araba yarışı oyunu.

ÜCRETSİZ
Cafeland APK

Cafeland APK

Cafeland APK Android oyunda kendi restoranınızı işletiyorsunuz. Restoran oyunu ücretsiz oynanabiliyor.

ÜCRETSİZ
Euro Truck Simulator 2018

Euro Truck Simulator 2018

Euro Truck Simulator 2018, mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir kamyon oyunu

ÜCRETSİZ
Manuganu 2

Manuganu 2

Manuganu 2, Türk yapımı ve tamamen Türkçe aksiyon oyunudur.

ÜCRETSİZ
Sword Of Xolan

Sword Of Xolan

Sword Of Xolan kaliteli ve eğlenceli bir mobil platform oyunudur

ÜCRETSİZ
1010!

1010!

1010! ücretsiz olarak indirebileceğiniz keyifli bir bulmaca oyunudur.

ÜCRETSİZ
Recontact Istanbul:Eyes Of Sky

Recontact Istanbul:Eyes Of Sky

İnteraktif polisiye macera oyununda cinayeti çözüyoruz.

ÜCRETSİZ
Wings on Fire

Wings on Fire

Wings on Fire üç boyutlu görselleri ve Türkçe dil desteğiyle dikkat çeken bir uçak savaşı oyunudur.

ÜCRETSİZ
Flick Shoot 2 APK

Flick Shoot 2 APK

Flick Shoot 2 APK, Android telefonlarda ücretsiz oynanabilir serbest vuruş (free kick) oyunu. Şut çekme oyunu internetsiz ve internetli oynanabiliyor.

ÜCRETSİZ
Rally Racer EVO

Rally Racer EVO

Zorlu yarış pistlerinde heyecan dolu yarışlar yapabileceğiniz benzersiz bir oyundur.

ÜCRETSİZ
Toy Blast

Toy Blast

Toy Blast ücretsiz olarak sunulan eğlenceli bir eşleştirme oyunudur.

ÜCRETSİZ
LOLO : Puzzle Game

LOLO : Puzzle Game

LOLO : Puzzle Game, Andorid işletim sistemine sahip tablet ve telefonlarınız üzerinde zevkle oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

ÜCRETSİZ
Kebap World

Kebap World

Anadolu mutfağına özel yemekleri sunuyorsunuz.

ÜCRETSİZ
Hocus.

Hocus.

hocus. Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlar üzerinde çalışabilen bir tür bulmaca oyunudur.

ÜCRETSİZ
Sling Drift

Sling Drift

Tek parmakla oynanan drift yarış oyunu

ÜCRETSİZ
TripTrap

TripTrap

TripTrap, Android cihazlarınız üzerinde oynayabileceğiniz oldukça sürükleyici bir bulmaca oyunudur.

ÜCRETSİZ
iSlash Heroes

iSlash Heroes

iSlash Heroes, Android cihazlarınızda ücretsiz oynayabileceğiniz ninja oyunu.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR